İyi Parti'den Güçlü kadın , Güçlü nesil konferansı

İyi Parti Samsun il Başkanlığı tarafından “Güçlü kadın , Güçlü nesil konferanslarının üçüncüsü olan "Kadın girişimci - Kooperatifçilik İş kurma ve Kobi destekleri " konu başlığı ile konferans gerçekleştirildi.

İyi Parti 28.02.2022, 14:07
İyi Parti'den Güçlü kadın , Güçlü nesil konferansı

İyi Parti Samsun il Başkanlığı tarafından düzenlenen “Güçlü kadın , Güçlü nesil konferanslarının üçüncüsü olan "Kadın girişimci - Kooperatifçilik İş kurma ve Kobi destekleri " konu başlığı ile 26 Şubat 2022 de Samsun Ömer HalisDemir konferans salonunda gerçekleştirildi.

İl Başkanı Hasan Aksoy, İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş ve Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci’nin eşleri ile geldiği etkinliğe, İYİ Parti İl. Başkanı Hasan Aksoy Millet İttifakı İlçe Başkanları , Meclis üyeleri ve vatandaşlar da katılım sağladı .

İyi Parti İl Başkan Yardımcısı Saydam Bayram kısa bir bilgilendirme yapmasının ardından Gümüşhacıköy Belediye Başkanı Zehra Özyol ikinci dönemini yürüttüğü Belediye Başkanlığında bir kadın olarak yaşadıklarını ve başardıklarını anlattı.

Özellikle kurdukları Karınca Kooperatifi ile yöre ve ülke ekonomisine katkılarından Özyol, Atatürk’ün kadına verdiği haklar ve zor koşullara rağmen önce ailesinin sonra ilçe halkının teveccühleri ile 7 erkek aday arasında kazandığı ilk seçim ve bu ikinci dönemde yaptıklarını anlattı.Özellikle tarımın bu ülke için öneminden bahseden ve ATA tohumlarının çoğaltılması ve halka ücretsiz dağıtılması sonucunda ilçede ortaya konulan verimli ve sağlıklı mahsüllerin öneminden bahseden Özyol, özellikle kadınlar istediğinde üstesinden gelinemeyecek hiçbir zorluk olmadığını belirtti.

Seda Karayalçın girişimciliğin önemi , hedeflerimiz , hayallerimiz ve bu uğurda yapmamız gerekenler , zorluk karşısında kararlılığımız ve inandığımız yolda yapmamız gerekenleri kendi başarı hikayesinden örnekler vererek anlattı.

Didem Çebi Kobi destekleri hakkında bilgilendirmelerde bulundu. İş dünyasında Kadının karşılaştığı güçlükler ve bunu aşmanın yollarını , bilgi ve donanımın önemini paylaştı.

İYİ Parti İlkadım Belediye Başkanı , İYİ Parti il Başkanı ve Prof. Dr. Kurtman Ersanlı konuşmacılara teşekkür plaketleri takdim etti.. 

Kaynak: GARABEY
Yorumlar (0)