İyi Parti'den İstifa eden Eryılmaz'dan Şok Açıklamalar?

İyi Parti'de deprem devam ederken daha önce istifa eden Fatih Eryılmaz, neden istifa kararı aldığını açıkladı.

İyi Parti 07.08.2018, 14:44
İyi Parti'den İstifa eden Eryılmaz'dan Şok Açıklamalar?

İYİ Parti'de taşlar yerinden oynuyor. Bir türlü dikiş tutmayan İyi parti'nin üst yönetimi partisinden istifa kararı alıyor. Büyük umutlarla kurulan İyi Parti'nin bundan sonraki yol haritası merak ediliyor. Son olarak partisinden neden istifa ettiğini açıklayan İyi Parti Kurucusu Mehmet Fatih Eryılmaz, çok ağır kelimelerle istifa gerekçesini anlattı.

İYİ Parti kurucu ve GİK üyesi 15 Temmuz gazisi emekli emniyet müdürü Mehmet Fatih Eryılmaz, "Kem aletle kemalat olmaz. Ortaya koydukları ilkeleri ilk kendileri çiğneyenler, çiğnedikleri ilkelerle beraber, ülkenin her yerinde bu harekete umut bağlayan masum insanların umutlarınıda yok etmişlerdir." diyerek açıkladığı istifa gerekçesi ile gözleri "sırada kim var?" sorusuna çevirdi.

Söylemlerin ve eylemlerin taban tabana zıt bir hale geldiğini ifade eden Eryılmaz, "Bu tabloda ahlâklı ve ilkeli siyaset yapmanın imkânsız olduğunu üzülerek gördüm ve İYİ Parti parti üyeliği, kurucular kurulu üyeliği ve genel idare kurulu üyeliklerinden, istifa ettim" dedi.

Bilindiği üzere dün kurucu üyeler Yusuf Halaçoğlu, Özcan Yeniçeri ve Nevzat Bor istifasını sunmuşlardı. iİyi Parti kurucu ve Genel İdare Kurulu üyesi emekli Emniyet Müdürü Mehmet Fatih Eryılmaz'da parisinden istifa etti.

MİLLETİN İKBALİ DÜŞÜNÜLMELİYDİ

5 Temmuz'da FETÖ'cülerin açtığı ateş ile yaralanan gazi Mehmet Fatih Eryılmaz, Yaptığı tüm itiraz ve eleştirilerin parti yetkilileri tarafından "doğru söylüyorsun, altına imza atarız ancak şimdi zamanı değil" denilerek oyalandığını hatırlatan Eryılmaz, "O beklenen zamanın gelmesi için Partinin ana siyasetinin, strateji ve söylemlerinin Partinin yetkili kurullarında belirlenmesi için çalışmak gerekirken, parti yetkili kurullarında bulunanların ekserisi kendi yetki ve sorumluluk alanlarında gerekli kararlılığı göstermemiştir." dedi.

Kendi yetki ve sorumluluk alanlarında bir fikir beyan etmeyi dahi genel başkanla ayrı düşmek ihtimali olarak değerlendirenler bunu siyasi ikballeri için bir tehlike olarak gördüğünü belirten Eryılmaz, "Bu tavırsızlık parti içinde iyiniyetlileri yetkisiz ve yalnız bir hale getirirken kifayetsiz muhterisleri şahsi ikballeri için kazan kazan işbirliğiyle örgütlü bir hale getirmiştir. Halbuki burada düşünülmesi gereken kendi şahsi ikballeri değil, milletin ikbali olmalıydı" dedi.

"Kem aletle kemalat olmaz."

Masum insanların umutlarının yok edildiğini savunan Mehmet Eryılmaz, "Coğrafyamızın bu kadar ısındığı bir dönemde milletin önüne bir alternatif koymak, milli bir tercih inşa etmek için yola çıktığını iddia edenlerin önce kendi ortaya koydukları ilkelere sadık olmak zorundadırlar. Kem aletle kemalat olmaz. Ortaya koydukları ilkeleri ilk kendileri çiğneyenler, çiğnedikleri ilkelerle beraber, ülkenin her yerinde bu harekete umut bağlayan masum insanların umutlarınıda yok etmişlerdir. Söylemlerin ve eylemlerin taban tabana zıt bir hale geldiği bu tabloda ahlâklı ve ilkeli siyaset yapmanın imkânsız olduğunu üzülerek gördüm ve İYİ Parti parti üyeliği, kurucular kurulu üyeliği ve genel idare kurulu üyeliklerinden, istifa ettim." dedi.

Yorumlar (0)