Alexa
banner314

İyi Parti'den Önemli Kamuoyu Açıklaması

İyi Parti Genel Sekreteri ve Parti Sözcüsü Dr. Aytun Çıray kamuoyuna önemli açıklamalarda bulundu.

İyi Parti'den Önemli Kamuoyu Açıklaması

İyi Parti Genel Sekreteri ve Parti Sözcüsü Dr. Aytun Çıray kamuoyuna önemli açıklamalarda bulundu.

SEÇİM SONRASI YAPILACAK YENİ ANAYASANIN ZAMAN TAKVİMİNİ YAPMAK ÜZERE TOPLANAN KOMİSYONCA AÇIKLANAN "MİLLET İTTİFAKI TUTUM BELGESİ"NDE "İYİLEŞTİRİLMİŞ PARLÂMENTER SİSTEM" VURGUSU YER ALAMAMIŞTIR.

BU KONUDA BİZE GELEN SORULAR ÜZERİNE AŞAĞIDAKİ ZORUNLU AÇIKLAMAYI YAPMAK MİLLETE VERDİĞİMİZ SÖZÜMÜZÜN GEREĞİDİR. SAYGILARIMIZLA.

İYİ Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Adayımız Sayın Meral Akşener’in “İyileştirilmiş Parlamenter Sistem”in gerçekleştirilmesi ve bir takvime bağlanması için “Millet İttifakı”nı oluşturan partilerin Genel Başkanlarıyla görüşerek 24 Haziran öncesi, seçmene bir taahhütte bulunması sürecini başlattı.

Ancak bu konuda çalışmak üzere kurulan komisyonca açıklanan metinde “parlamenter sistem” vurgusunun bulunmamasının, kamuoyunda ve seçmenlerimiz nezdinde kafa karışıklığına sebep olmaması için bu açıklamaya gerek duyulmuştur.

Biz, İYİ Parti olarak ve Cumhurbaşkanı Adayımız ve Sayın Genel Başkanımız tarafından seçmenlerimize verdiğimiz sözün arkasında durmaktayız. “İyileştirilmiş Parlamenter Sistem”e dönüş için kararlılığımız, bu süreçteki tüm kurumsal belgelerimizde Partimizi bağlayıcı olarak bulunmaktadır. Komisyon görüşmelerinde de tavrımızı bu yönde koyduk.

Kamuoyuyla paylaşılan “Millet İttifakı Tutum Belgesi”nde “parlamenter sistem” vurgusunun bulunmaması konusu ile ilgili, süreci kararlılıkla başlatan Cumhurbaşkanı Adayımız Sayın Meral Akşener’in değil, konunun diğer muhataplarının bilgisine başvurulmasının daha doğru olacağını düşünmekteyiz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 22 Haziran 2018, 11:57
YORUM EKLE

banner313