İYİ Parti Genel Merkezi Kurmayları ve Sorumlulukları Belli Oldu

Genel Başkan Meral Akşener’in onayıyla yürürlüğe giren görev bölümüne göre, İYİ Parti Genel Merkezi Teşkilat Başkan Yardımcıları ve sorumlu oldukları bölgeler ve iller belli oldu.

İyi Parti 11.10.2019, 21:02 11.10.2019, 21:39
İYİ Parti Genel Merkezi Kurmayları ve Sorumlulukları Belli Oldu

İYİ Parti Genel Merkezi Teşkilat Başkan Yardımcıları ve sorumlu oldukları bölgeler ve iller belli oldu.

İyi Parti Teşkilat Başkanı ve Ankara Milletvekili Koray Aydın’ın teklifi ve Genel Başkan Meral Akşener’in onayıyla Teşkilat Başkan Yardımcıları, kendilerine bağlı olan bölgede yer alan illerden sorumlu olacak.

Genel Başkan Meral Akşener’in onayıyla yürürlüğe giren görev bölümüne göre, Ankara, İstanbul ve İzmir hariç olmak üzere 78 il, 1. Bölge, 2. Bölge gibi numaralandırıldı. Görev bölümleri 7 bölgeye ayrıldı. Her bir bölge bir Teşkilat Başkan Yardımcısının görev ve sorumluluk alanları belirlendi.

İYİ Parti Teşkilat Başkan Yardımcıları ve sorumlu oldukları bölge ve iller hangileri?

İYİ Parti Ankara Milletvekili İbrahim Halil Oral

Rorumluluk alanı 1. Bölge: Aksaray, Çankırı, Kırıkkale, Kırşehir, Yozgat, Niğde, Nevşehir, Kayseri.

İYİ Parti Genel İdare Kurulu Üyesi Ayhan Bölükbaş

Sorumluluk alanı 1. Bölge: Sakarya, Kocaeli, Bilecik, Bolu, Düzce, Karabük, Bartın, Zonguldak, Edirne, Tekirdağ, Kırklareli.

İYİ Parti Genel İdare Kurulu Üyesi Cumali Durmuş

Sorumluk alanı 3. Bölge: Malatya, Erzincan, Elazığ, Tunceli, Bingöl, Erzurum, Muş, Bitlis, Kars, Ağrı, Ardahan, Van, Iğdır.

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş

Sorumlu alanı 4. Bölge: Kilis, Adıyaman, Şanlıurfa, Diyarbakır, Mardin, Batman, Siirt, Şırnak, Hakkâri.

İYİ Parti Genel İdare Kurulu Üyesi Mehmet Arslan

Sorumluk alanı 5. Bölge: Adana, Kahramanmaraş, Osmaniye, Hatay, Gaziantep, Mersin, Antalya, Burdur, Isparta, Muğla, Aydın, Denizli, Karaman, Konya.

İYİ Parti Genel İdare Kurulu Üyesi Halil Aydoğdu

Sorumluluk alanı 6. Bölge: Manisa, Uşak, Afyonkarahisar, Kütahya, Çanakkale, Balıkesir, Bursa, Yalova, Eskişehir.

İYİ Parti Eski Genel İdare Kurulu Üyesi Osman Topal

Sorumluk alanı: 7. Bölgedeki: Artvin, Rize, Trabzon, Giresun, Ordu, Samsun, Sinop, Kastamonu, Bayburt, Gümüşhane, Tokat, Amasya, Çorum.

Ankara, İstanbul ve İzmir illeri doğrudan Genel Başkan Meral Akşener’in uhdesinde ve dolayısıyla Teşkilat Başkanı Koray Aydın’ın sorumluluğunda olacak.

Teşkilat Başkanı Koray Aydın’a bağlı olarak görev yapacak olan İYİ Parti Teşkilat Başkan Yardımcıları, teşkilatın daha hızlı, etkin ve aktif bir şekilde çalıştırılmasına yardımcı olacağı dile getirilirken, Teşkilatın sorun, talep ve ihtiyaçlarının karşılanması için Genel Merkez ile sorumlu oldukları iller arasındaki koordinasyonu sağlayacaklar.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
banner442