İyi Parti İl Başkanı Aksoy, Meral Akşener'e Hakarete Tepki Gösterdi

Samsun Iyi Parti İl Başkanı Hasan Aksoy, 5 kasım Perşembe günü Tekkeköy ilçe Başkanına ve İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener'e yapılan hakaret ile ilgili yazılı basın açıklaması yaptı.

İyi Parti 10.11.2020, 15:54
İyi Parti İl Başkanı Aksoy, Meral Akşener'e Hakarete Tepki Gösterdi

Tekkeköy'de İyi parti İlçe Başkanı ve Genel Başkanı Meral Akşener'e hakaret eden kişi ve kişilere karşı tepkilerini dile getiren İyi Parti Samsun İl Başkanı Hasan Aksoy, "bu tür provokasyonlarda hakkımızı halen umudumuzu yitirmediğimiz yüce Türk adaletinde ve halkımızın ferasetinde arayacağız." dedi.

İl Başkanı Hasan Aksoy'un yazılı basın açıklaması şöyle:

5 kasım Perşembe günü Tekkeköy ilçe Başkanımız, sürekli sokak hayvanlarını beslemek için yemek artıklarını aldığı lokantaya gitmiş , bu esnada hastanelerin yoğun olduğu , hasta sayısının çok arttığı bu nedenle randevu bile alınamadığı yönünde serzenişte bulununca , çalışanlardan birinin buralarda randevu almak zorsa sana İstanbul dan randevu alırız seklinde alaycı küçümseyen ifadelerinin ardından başlayan tartışmalarda kadınların siyaset yapmasını eleştiren kötü sözler sarf etmiş işi Genel Başkanımız Meral Akşener'e hakarete kadar vardırmıştır .

Kurulduğu günden bugüne değin türlü iftiralara hakaretlere maruz kalan partililerimiz , bugüne kadar sabırlı ve metanetli bir şekilde çoğu zaman bu tür provokasyonlara müsaade etmemiştir. Bazen de karşılık vermemiştir.

Her ne olursa olsun İlçe Başkanımızın sağduyulu ve sabırlı davranması, böyle bir görüntü vermemesini arzu ederdik . İyilik hareketi ; kötü niyetli kişilerin seviyesine inmeyi kabul etmez . Ancak ağır tahrik altında kalan ve kendini ifade etmeye çalışan insanların da bir sabrı olduğu unutulmamalıdır .

İlçe Başkanımız Sn. Gülay Aydın’a gerekli uyarı yapılmış , partimizin ilkeleri tüzüğü ve toplum nezdindeki duruşuna zarar verecek davranışlarda bulunulmaması yönündeki prensiplerimiz hatırlatılmış , hiçbir provokasyonun hedefe giden yolda bir mazeret olmayacağı konusu ifade edilmiştir.

Kamuoyunun da malumu olduğu üzere , mevcut koşullarda Türkiye’de bir siyasi parti kurup ilk seçimde meclise girip ardından 18 yıllık hanedanlığın gücünü kırmanın bedelini, her gün iftira ve saldırılara göğüs gererek, mücadele ederek veren bir partiyiz . Sabrın sona erdiği durumlar da bile aynı hassasiyetle davranmaya devam edecek ve her ne kadar son dönemde hukuk devletinin kurallarının adil bir şekilde işletilmediği inancı hakim olsa bile bu tür provokasyonlarda hakkımızı halen umudumuzu yitirmediğimiz yüce Türk adaletinde ve halkımızın ferasetinde arayacağız...

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
10°
az bulutlu