İyi Parti'li Çıray, Şehit olan tüm personelin kamuya olan borçları Affedilsin

İYİ Parti Genel Sekreteri ve Parti Sözcüsü İzmir Milletvekili Dr. Aytun Çıray, "şehit olan tüm personelin kamuya olan borçlarının affını, gerçek ve tüzel kişilere olan borçlarının ise Türkiye Cumhuriyeti devleti tarafından ödenmesi” hususunda kanun teklifi sundu.

İyi Parti 14.02.2018, 09:39 14.02.2018, 09:56
İyi Parti'li Çıray, Şehit olan tüm personelin kamuya olan borçları Affedilsin

İYİ Parti İzmir Milletvekili Dr. Aytun Çıray, Afrin’de verdiğimiz ilk şehit Piyade Astsubay Üstçavuş Musa Alkan’ın karıştığı maddi hasarlı trafik kazasının tazminatı nedeniyle arabasına ve emekli ikramiyesine karşı tarafın avukatı tarafından haciz kararı çıkartılması üzerine kanun teklifi sundu.

Dr. Aytun Çıray utanç verici bu durumu Türk Milleti adına düzeltmek için iyi Parti milletvekilleri olarak Meclis Başkanlığına bir kanun teklifi sunduklarını açıkladı.

İYİ Partili beş milletvekilinin 3713 sayılı Terörle Mücadele Kanununun Dördüncü Bölüm Çeşitli Hükümler, Yardım başlığı altında bulunan 21. Maddesinde değişiklik yapılmasını öneren teklifleri Şehitlerimizin aziz hatıralarını korumayı ve ailelerinin bir daha bu tür onur kırıcı durumlara maruz kalmalarını önlemeyi amaçlıyor.

İnanıyorum ki, Meclisteki bütün partilerin desteğiyle kanunlaşacaktır.

Aytun Çıray konuyla ilgili yaptığı açıklamada “kendi hayatlarını Türk Milleti ve vatanı için bir an bile düşünmeden feda eden kahramanlarımızın hem aziz hatıralarına gölge düşüren, hem de ailelerini zor durumda bırakan bu tür durumların önüne geçmek Türk Milletinin bütün mensuplarının asil bir manevi yükümlülüğü. Başta Genel Başkanımız Meral Akşener olmak üzere İYİ Parti olarak sosyal vicdanı sızlatan ve vatandaşlarımızda haklı bir infial yaratan bu tür üzücü durumların bir daha kesinlikle tekrarlanmamasını istiyoruz. Türkiye Büyük Millet Meclisine sunduğumuz kanun değişikliği teklifi bu amaca matuftur ve inanıyorum ki, Meclisteki bütün partilerin desteğiyle kanunlaşacaktır.” dedi.

12.04.1991 tarihli ve 3713 sayılı Terörle Mücadele Kanunu Dördüncü Bölüm Çeşitli Hükümler, Yardım başlığı altında bulunan 21. Maddede değişiklik yapılması hakkında kanuna ek yapılmasını içeren kanun teklifiyle “ilgili kurumlarda terörle mücadele esnasında hayatını kaybederek şehit olan tüm personelin kamuya olan borçlarının affını, gerçek ve tüzel kişilere olan borçlarının ise Türkiye Cumhuriyeti devleti tarafından ödenmesi” öngörülüyor.

Yorumlar (0)
hafif kar yağışlı