İyi Parti Mersin İl Başkanlığına Mehmet Dutar Atandı

İYİ Parti Mersin il başkanı Genel Başkan belli oldu. İYİ Parti Teşkilat Başkanı Koray Aydın’ın teklifi ve Genel Başkan Meral Akşener’in takdiri ve onayıyla Mersin İl Başkanlığına Mehmet Dutar atandı.

İyi Parti 15.10.2019, 15:08 15.10.2019, 16:40
İyi Parti Mersin İl Başkanlığına Mehmet Dutar Atandı

Mehmet Dutar  İYİ Parti Mersin İl Başkanlığına Mehmet Dutar oldu. Daha önce Mersin İl Başkanı olarak görev yapan Alican Özbayrak’ın görevinden ayrılmasının ardından uzun süredir başkanlık boş bulunuyordu.

İYİ Parti Teşkilat Başkanı Koray Aydın’ın teklifi ve Genel Başkan Meral Akşener’in takdiri ve onayıyla İYİ Parti Mersin İl Başkanlığına Mehmet Dutar'ın atanması Mersinde sevinçle karşılandı.

Mersin İl Başkanlığına getirilen Mehmet Dutar, 2006-2014 yılları arasında Mersin Ülkü Ocakları Başkanlığı görevii ifa etmişti. Meral Akşener liderliğinde kurulan İYİ Parti’de Mersin Kurucu İl Yönetim Kurulu Üyesi ve Teşkilatlardan Sorumlu İl Başkan Yardımcılığı görevini de yürüten Mehmet Dutar'ın kim olduğu merak ediliyor.

MEHMET DUTAR KİMDİR?

1982 yılında Mersin/Gülnar’da doğan Mehmet Dutar,  İlk ve orta öğrenimini Mersin/ Erdemli ’de tamamladı. Lise eğitimini Devlet Parasız Yatılı sınavları sonucunda kazandığı, Konya İvriz Anadolu Öğretmen Lisesi’nde tamamladı. Halen Anadolu Üniversitesi’nde İşletme bölümünü okuyan Mehmet Dutar, 2002-2006 yılları arasında Mersin/Kargıpınarı,2006-2014 yılları arasında da Mersin İl Başkanlığı olmak üzere kesintisiz 12 yıl Ülkü Ocakları Başkanlığı görevinde bulunan Mehmet Dutar, MHP Üst Kurul Delegeliği yaptı.

Aktif olarak tarım ve ticaret ile uğraşmakta olan Mehmet Dutar, hala Gıda ve İnşaat sektörlerinde faaliyet gösteriyor.

Mersin Emek Otizm Gençlik ve Spor Kulübü Derneği'nin Erdemli Şubesi kurucusu ve yönetim kurulu üyesi de olan Mehmet Dutar, Meral AKŞENER ile birlikte yola çıkan ve İYİ Parti hareketine katılan Mehmet Dutar, İYİ Parti Mersin İl Başkanlığı kurucuları arasında yer aldı. İYİ Parti Mersin Kurucu İl Yönetim Kurulu Üyesi ve Teşkilatlardan Sorumlu İl Başkan Yardımcısı olarak görev alan Mehmet Dutar, Mersin ilindeki teşkilatların kuruluşuna emek vermiştir.

Mehmet Dutar, Evlidir. Almıla ve Aysima adlarında iki kız çocuk babasıdır.

Alican Özbayrak sosyal medyadan Mersin İyi Parti İl Başkanlığından istifasını şöyle açıklamıştı:

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
banner442