İyi Parti Milletvekili Ok; Verilen Sözleri Hatırlattı

31 Mart yerel seçimlerinde CHP ve İYİ Parti’nin Balıkesir’de ortak adayı olan İsmail Ok, seçim meydanlarında verilen sözleri hatırlatarak Belediye Başkanı seçilen Yücel Yılmaz’a yüklendi.

İyi Parti 28.06.2019, 01:11 28.06.2019, 01:32
İyi Parti Milletvekili Ok; Verilen Sözleri Hatırlattı

TBMM Divan Katip Üyesi ve İyi Parti Balıkesir Milletvekili İsmail OK’un; Balıkesir Büyükşehir Belediyesi çalışanlarına karşı uygulanan mobbing iddiaları konusu ile ilgili  yaptığı açıklamada; Belediye Başkanı seçilen Yücel Yılmaz’a seçim meydanlarında vatandaşa verdikleri sözü hatırlattı.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi çalışanlarına karşı yapılan mobbing iddialarını Meclis kürsüsünde dile getiren İyi Parti Balıkesir Milletvekili ve Balıkesir Eski Belediye Başkanı İsmail OK, "Halkın oyunu almak için her türlü sözü vermekten geri durmayanlar, bugün verdiği sözleri teker teker yutmak zorunda kalıyor. Siyaset hamaset ile yapılmaz, erdem ve ahlak ile yapılır." dedi.

Belediye çalışanlarına mobbing uygulama

31 Mart ardından görevine başlayan Ak Partili Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ın ilk icraat olarak 500’e yakın personelin işine son vermesi büyük bir tepki topladığını dile getiren İsmail Ok, "Her geçen gün belediye çalışanlarını üzerinde baskının arttırıldığı iddialarını gündeme getiren İyi Parti Balıkesir Milletvekili İsmail OK, birçok çalışanın uzmanlık alanları gözetilmeksizin sürgün niteliğinde yerlerinin değiştirildiğini ve işten atılmakla tehdit edildiğini Türkiye Büyük Millet Meclisi kürsüsünde dile getirdi. Balıkesir Büyükşehir Belediyesinde 31 Mart yerel seçimlerinden sonra belediye çalışanları mobbing ile işten el çektirme, hatta başka yerlere sürülme ve tehdit gibi baskılara maruz kalmaktadır” dedi.

31 Mart yerel seçimlerinde CHP ve İYİ Parti’nin Balıkesir’de ortak adayı olan İsmail Ok, seçim meydanlarında verilen sözleri hatırlattı.

BUNUN HESABINI VERECEKSİNİZ

Belediye Başkanı seçilen Yücel Yılmaz’a yüklenen Ok, Seçim meydanlarında Yücel Yılmaz’ın çalışanlara verdiği sözleri hatırlatarak, “Rızkı veren Allah’tır. Bir başkasının mutsuzluğundan bir başka vatandaşa mutluluk üretemezsiniz. Ramazan ayında yüzlerce insanı işsiz ve aşsız bırakarak vebal aldınız. Bu insanlar bayram sabahı ailelerine karşı mahcup oldular. Bunun hesabını bugün değilse de mahke-i kübrada vereceksiniz." dedi.

"ÖNCE SÖZÜNÜZÜN TAKİPÇİSİ OLUN!"

Seçim kazanmak için türlü türlü vaatleri verirken hiçbir çalışanın işinden edilmeyeceğini ve baskılara maruz kalmayacağının sözünü yazılı ve görsel basının şahitliğinde verdiklerini dile getiren İsmail Ok, "Seçimin üstünden az bir süre geçmesine rağmen bu sözleri unuttunuz. Şimdi de çalışanların yerlerini değiştirerek işten çıkartmakla tehdit ediyorsunuz. Balıkesir Büyükşehir Belediyesinin daha önemli sorunları var. Bu sorunları çözmeye talip oldunuz ve görev başına geldiniz. Sizler önce halka verdiğiniz sözlerin takipçisi olun ve insanların rızkıyla oynamayın’’ dedi.

Balıkesir Ak Parti Milletvekili Hasan Subaşı’nı da sert sözlerle eleştiren Ok, konuşmasını şöyle tamamladı:

"HER TÜRLÜ SÖZÜ VERMEKTEN GERİ DURMAYANLAR"

‘’Her meselede büyük sözler söyleyip, küçük davranışlar sergileyen Hasan Subaşı yaşanan bu baskılara ve işten çıkarmalara niçin sessiz kalıyor? Her seferinde Millet İttifakı’nın belediyelerini eleştirmekten geri kalmayan Subaşı biraz olsun Büyükşehir Belediyesinde yapılmakta olan zulme ses versin. Halkın oyunu almak için her türlü sözü vermekten geri durmayanlar, bugün verdiği sözleri teker teker yutmak zorunda kalıyor. Siyaset hamaset ile yapılmaz, erdem ve ahlak ile yapılır. Hasan Subaşı’nın yaşanan bu gelişmeler karşısında bir söz söylemesini beklerim’’ dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)