İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, Dört Gençten Biri İşsiz

İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, Her 4 gencimizden biri işsiz olduğunu belirterek, "İşsizlikte patinaj yapıp duruyorsunuz. Ya yolu değişin ya da yöntemi" dedi.

İyi Parti 15.06.2020, 21:03 15.06.2020, 22:55
İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, Dört  Gençten Biri İşsiz

"Her 4 gencimizden biri işsiz. Diğerlerini söylemiyorum bile. İşsizlikte patinaj yapıp duruyorsunuz. Ya yolu değişin ya da yöntemi" ifadelerini kullanan İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, "Bunca yatırıma rağmen halen işsizlik artmıyorsa burada bir anormallik var demektir." dedi.

Bedri Yaşar, artan işsizlik sorunlarını ve istihdamda yaşanan zorlukların sebeplerini mecliste gündeme getirerek, çözüm yollarının değişmesi gerektiğini belirterek, "İşsizlik her geçen gün artıyor; ancak bu durum için maalesef akılcı ve somut adımlar atılamıyor" dedi. işsizliğin tehlikeli bir noktaya doğru hızla ilerlediğinin altını çizen Yaşar, konuşmasını şöyle devam ettirdi:

"Bakın, bilim çağındayız, bilişim çağındayız. Ama halen gençlerimizi hangi sektöre yöneltmemiz ve teşvik etmemiz gerektiği konusunda ciddi çalışmalar yok denecek kadar az. Olan da amaca ulaşmıyor. Meslek liselerimizin güçlendirilmesi şart diyoruz. Ama mezun olanların birçoğu pek bir şey öğrenemeden mezun oluyor maalesef.

"4 GENÇTEN 1'İ İŞSİZ"

Covid 19 salgınıyla birlikte işsizlikteki artışın önü kesilemiyor. Bizim çözüm önerilerimizi de kabul etmiyorsunuz; ancak siz de çözüm odaklı adımlar atmıyorsunuz. Her 4 gencimizden biri işsiz. İşsizlik sorunu beraberinde çözümü zor sorunları getirme aşamasındadır. İşsizlik artıyor, umutlar azalıyor. Çıkardığınız paketlerden de bir netice elde edemediğinize göre demek ki ya yol yanlış ya da yöntem. Tekrardan vazgeçilmeli. Sorunun nasıl çözülebileceği noktasında birleşilmelidir.

"YATIRIM ÇOK, İSTİHDAM YOK"

Bunca yatırıma rağmen halen işsizlik artmıyorsa burada bir anormallik var demektir. Sorunun üzerinde patinaj yapmanın kimseye bir faydası yoktur. Ama gençlerimizin umutlarının tükenmesinin çok büyük zararları olur. Bu yüzden bir an önce birlik beraberlik içerisinde sorunların çözümü için mücadele edilmelidir. İşsizliğin bir çok sorunun da tetikleyicisi olduğu unutulmamalıdır"

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)