İyi Parti Samsun Projelerini Tanıttı

İYİ Parti Samsun İl Başkanlığı, Ramazan Bayramı nedeniyle partililer arasında düzenlenen bayramlaşma töreninde Samsun için hayata geçirilecek projeler tanıtıldı 

İyi Parti 16.06.2018, 21:47 16.06.2018, 22:01
İyi Parti Samsun Projelerini Tanıttı

Şehit Ömer Halis Demir Salonu’nda Ramazan Bayramı'nın ikinci gününde bayramlaşmaya İYİ Parti Samsun İl Teşkilatı, partinin Samsun milletvekili adayları, il ve ilçe teşkilat üyeleri ile çok sayıda partili katıldı. 

Törenin açılış konuşmasını İş Dünyasından Sorumlu Samsun İl Başkan Yardımcısı Didem Çebi yaptı. Çebi  trafik kazasında yaralanan İYİ Parti Samsun İl Başkanı Ömer Süslü ve İYİ Parti Samsun Milletvekili Adayı İbrahim Özyer’in sağlık durumu hakkında bilgi verdi. 

Burada yapılan konuşmalarda İYİ Parti Samsun Milletvekili Adayları Bedri Yaşar, Hüseyin Acar, Birsen Öztürk, Akın Üner, Önder Fatih Şenol ve Ayşe Ayan Samsun’un sorunları ve üretilecek çözümler hakkında açıklama yaptı.

Samsun’da işsizlik sorununu ortadan kaldıracak projeler tanıtıldı.

İlk olarak Bafra, Çarşamba, Terme ve bölgeye hizmet verecek dev entegre gıda tesislerinin tanıtımı yapıldı. Bu proje sayesinde çiftçinin net gelirinde en az 5 kat artış olacak. Havza ve Vezirköprü merkezli dev jeotermal sera kompleksleri yapılacak.  Hedef ise Samsun’dan en az 1 milyar dolar tarım ürünleri ihraç etmek olarak belirlendi. Turizm sektörüne yapılacak yatırımlarla hedef 2 milyon turiste ve 1 milyar dolar turizm gelirine ulaşmak. İlaç üretiminde Samsun lider şehir olacak. Samsun Kanser İlaçları Üretim Merkezi kurulacak. Bu sayede bin kişiye direk, 3 bin kişiye dolaylı iş imkanı sağlanacak. Samsun’a yerli otomobil fabrikası kurulacak. Otomobil fabrikasıyla 10 bin kişiye direk, 30 bin kişiye de dolaylı iş imkanı sağlanacak.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)