Alexa

İYİ Parti Şişli İlçe Başkanı Ahmet Ünal: Mutfakta yangın var!

İYİ Parti Şişli İlçe Başkanı Ahmet Ünal gıda fiyatlarındaki artışın enflasyonun üzerinde gerçekleştiğini belirterek, “Özellikle dar gelirli vatandaşlarımız büyük sıkıntı içindeler, mutfakta yangın var” dedi.

İYİ Parti Şişli İlçe Başkanı Ahmet Ünal: Mutfakta yangın var!

İYİ Parti Şişli İlçe Başkanı Ahmet Ünal, “Özellikle dar gelirli vatandaşlarımız büyük sıkıntı içindeler, mutfakta yangın var” ifadelerini kullanarak, Aralık ayında fiyatı en çok artan ürünler sıralamasında ilk 6'da tarım ürünleri olduğunu belirtti.

Ahmet Ünal, “Hükümet zaman yitirmeden vatandaşın daha fazla mağdur olmasını önleyecek tedbirleri almak durumundadır” dedi.

2018 yılında doğalgaz ve elektriğe gelen zamların vatandaşa ağır bir yük getirdiğini dile getiren Ünal, “Çarpıda pazarda en çok aldığımız şikayet gıda ürünlerindeki fiyat artışı oluyor. Özellikle dar gelirli vatandaşlarımız büyük sıkıntı yaşadıklarını ifade ediyorlar. Diğer yandan esnafımız da sıkıntı içinde. Vatandaşın alım gücü azaldıkça esnafımızın işleri azalıyor ve çarşı pazardaki hareketlilik dibe vuruyor.” şeklinde konuştu.

İYİ Parti Şişli İlçe Başkanı Ahmet Ünal, ösel tedbirlerin alınması ve derhal yürürlülüğe koyulması gerektiğini ifade ederek yazılı basın açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Sadece birkaç örnek vermek istiyorum. 2018 yılında kuru soğanın fiyatı yüzde 184 oranında artmış. Salçanın fiyatı yüzde 91 oranında artmış. Patateste artış oranı yüzde 75. Bebek mamasında ise yüzde 68 oranında fiyat artışı olmuş. Diğer ürünlerde de benzer bir tablo yaşanıyor. Hükümet ve ekonomi yönetimi gıda fiyatlarındaki artışa yönelik özel tedbirler almalı ve derhal yürürlüğe koymalıdır.” 

Güncelleme Tarihi: 04 Ocak 2019, 15:38
YORUM EKLE

banner325