Alexa

İYİ Parti Vekili Oral, Ülkücü Şehit Önkuzu’nun Hatırasına El Uzatılıyor

İYİ Parti Ankara Milletvekili İbrahim Halil Oral, sosyal medya hesaplarından açıklama yaparak, Gazi Üniversitesi'nin rektörlerin anlaşamamazlıkları; Ülkücü Şehit Dursun Önkuzu'nun şehadet şerbeti içtiği binanın öğrencilerden alınması noktasına kadar gittiğini söyledi.

İYİ Parti Vekili Oral, Ülkücü Şehit Önkuzu’nun Hatırasına El Uzatılıyor

İYİ Parti Ankara Milletvekili İbrahim Halil Oral, Gazi Ünviersitesi Teknoloji Fakültesi B blokunun amacı dışında bir kullanım için boşaltılmaya başlanmasına tepki göstererek, "Fakültenin boşaltılma kararına Fakülte yönetimi istifa ederek tepki göstermişti. Öğrenciler de günlerdir eylemle bu tepkiye katkı sağlıyor." dedi.

“Ülkücü Şehit Dursun Önkuzu’nun Hatırasına El Uzatılıyor”

İYİ Parti Milletvekili İbrahim Halil Oral, sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklama ile öğrencilerin tepkisine destek verdi. 

Öğrencilere gönülden destek verdiğini belirten Milletvekili Oral şöyle dedi:

“Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün adını taşıyan köklü üniversitemiz Gazi Üniversitesi'nin Teknoloji Fakültesi B bloğunun boşaltılarak amacı dışında kullanımı için günlerdir öğrenciler demokratik taleplerini ortaya koyuyor. Kendilerini gönülden destekliyorum. Bu hadise aslında Gazi Üniversitesi'nin mantıksızca ve haksızca bölünmesi sürecinin bir devamıdır. İki üniversitede de ders seçimlerinden tutun, mezuniyetlere kadar büyük problemler yaşanmaktadır. Gazi ve Ankara Hacı Bayram Veli Üni. bina paylaşamamakta, mahkemelik olmaktadırlar.

Gazi'nin bölünmesi ve rektörlerin anlaşamamazlıkları; Ülkücü Şehit Dursun Önkuzu'nun şehadet şerbeti içtiği binanın öğrencilerden alınması noktasına kadar gitmiştir. Eğitim kalitesi düşmüş, şehitlerimizin hatıralarına dahi el uzatılmıştır. Bu asla kabul edilemez.”

“Gazi Üniversitesi’nin bölünmesi Akademik bir felakettir”

Gazi Üniversitesi’nin bölünme sürecini daha önce de TBMM’de gündeme getirdiğini belirten Oral, öğrencilere destek verdiğini belirterek, KHK ile rektör yapılan Prof. Dr. Yusuf Tekin’i de işaret etti. Ortak bir akılla sorunların çözülmesi gerektiğini ifade eden Halil İbrahim Oral, Gazi Üniversitesi'nin bölünmesinin akademik bir felaket olduğunu, Gazi geleneği su alan bir gemi gibi yavaş yavaş batma noktasına geldiğini ve bu hususu defalarca TBMM'de gündeme getirerek meclis araştırmaları verdiğini ancak iktidar kulağını tıkadığını ve gözlerini kapadığını belirtti.

İyi Parti Milletvekili Halil İbrahim Oral, son olarak, şunları söyledi:

"Bir an önce Gazi Üniversitesi'ndeki bölünmenin yarattığı sorunların ve Gazi-AHBV arasındaki sıkıntıların çözülmesi için devlet-siyaset-STK-akademi ve öğrenci odaklı bir inisiyatif ortaya çıkarılmalıdır. Birileri rektör olacak diye akademik bir gelenek asla katledilemez!”

KAPSAMHABER

YORUM EKLE