Alexa

İyi Parti'den Önemli Kamuoyu Açıklaması

İYİ parti Genel Sekreteri İzmir Milletvekili Aytun Çıray, İlker Başbuğ ve İYİ Parti hakkında kamuoyunda çıkan iddialara ilişkin yazılı basın açıklamasında bulundu.

İyi Parti'den Önemli Kamuoyu Açıklaması

İYİ parti Genel Sekreteri Aytun Çıray, İlker Başbuğ ve İYİ Parti hakkında kamuoyunda çıkan iddialara ilişkin yazılı basın açıklaması şöyle:

CNN TÜRK'te yayınlanan Hande Fırat'ın sunduğu Gece Görüşü programına katılan Sayın Nevzat Çiçek, "Saadet Partisi'nin Ak Parti’ye yanaşmaması durumunda, İYİ Parti ile bir ittifak içerisine girebileceği ve İlker Başbuğ'un da bunun üzerine çalıştığı tahmin ediliyor" dedi. Sayın Çiçek'in bu iddiası bazı basın yayın organlarında da yer aldı.

Sayın Nevzat Çiçek'in bu iddiası baştan sona gerçek dışıdır. İYİ Parti ve onun Genel Başkanı Sayın Meral Akşener'in siyasi faaliyetleri en başından beri şeffaflık ilkesine dayanmaktadır. Saadet Partisi ve sayın lideri ile görüşmeler zaten kamuoyu önünde cereyan etmektedir.

Sayın Nevzat Çiçek'in saygın kabul ettiğimiz bir programda ortaya attığı bu gerçek dışı iddia, 2019 Cumhurbaşkanlığı seçim süreçlerine yönelik seçim manipülasyonlarının başladığını göstermektedir. Bu bir “Ak-trol” operasyonudur. 

İlker Başbuğ paşanın adının karıştırıldığı bu manipülatif ve malûm merkezlerden servis edilen iddiayı şiddetle reddediyoruz ve seslendiren Sayın Çiçek'i de şiddetle kınıyoruz. Sayın Meral Akşener’in Cumhurbaşkanlığında İYİ Parti, mutlak kuvvetler ayrılığı ile güçlendirilmiş Meclis sistemini inşa ederken Türk medyasının yeni özgürlük çağını da başlatacaktır. Bu bizim Türk Milleti'ne sözümüzdür

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 24 Şubat 2018, 16:53
YORUM EKLE

banner325