Alexa

İYİ Parti'den "Seçim" Açıklaması!

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Müsavat Dervişoğlu Partisinin seçimlere katılıp katılmayacağıyla ilgili önemli açıklamada bulundu. Dervişoğlu, "İYİ Parti'nin tüm seçimlere girmeye hakkı var" dedi.

İYİ Parti'den "Seçim" Açıklaması!

İYİ Parti'nin YSK'ya göre seçimlere giremeyeceği yazılıp çizildi? İyi Parti seçimlere gerçekten giremeyecek mi? sorusu muhatap aramaya başlandı. Özellikle sosyal medyadan İyi Parti'nin seçimlere gidemeyeceğine dair bir tartışma başlatıldı. Ancak İYİ Parti cephesi buna sert tepki göstererek, "Kongrelerimizi tamamladık. İYİ Parti'nin tüm seçimlere girmeye hakkı var" dendi.

"İYİ Parti Seçimlere Girmeye Hazırdır"

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Müsavat Dervişoğlu, siyasi rakiplerini eleştirerek, Şekil şartının yerine getirilmesi açısından kongrelerin tamamlanmasına musavat dervisoglu seçim aciklamasiihtiyaç vardı. YSK, İYİ Parti'nin önüne bazı zorluklar çıkarmak üzere adımlar atıyordu. Geçmiş dönemde bazı partilere tanınan hakların bize tanınmayacağına dair emareler gördük ki kongrelerimizi tamamlama ihtiyacı hissettik. Artık hiçbir mazeretleri kalmamıştır. İYİ Parti artık şart ne olursa olsun mahalli ve genel seçime girmeye hazırdır" ifadelerini kullandı.

"İYİ Parti Seçime Girecek"

İYİ Parti'nin seçimlere giremeyeceğine dair çeşitli spekülasyonların yapıldığını söyleyen Musavat Dervişoğlu, "İYİ Parti'yi seçime sokamayacaklar, onlara sorarsanız. İYİ Parti'yi kurdurmayacaklardı ama parti kuruldu. Seçime de girecek. Olur da hukuku çiğnemeye kalkarlarsa bunun da çaresi vardır. Sayın Genel Başkanımız oldukça açık ve net biçimde ifade etmiştir: Güçleri yetiyorsa engellemeye çalışsınlar görelim bakalım." dedi.

"İYİ Parti İzmir'e İYİ Gelecek"

Türkiye'ye iyi geldiklerini belirten Dervişoğlu, "Genel Başkanımız 35 ile ziyareti tamamlamış olacak. Allah nasip ederse 17'sinde İzmir'de olacağız. Türkiye'yi dolaşmaya ve her yerde İYİ Parti'yi anlatmaya devam edeceğiz... İzmir halkının İYİ Parti'ye sahip çıktığını görüyor ve gurur duyuyoruz." diyerek şöyle devam etti; İzmir'in vicdanında şimdi İYİ Parti var. İYİ Parti İzmir'e iyi gelecek. İzmir de İYİ Parti'ye şans getirecek. Meral Akşener'in geldiği gün İzmir bir işaret fişeği patlatacaktır. İzmir kaç kişiyi alırsa o kadar kişi bekliyoruz. Bu kentten çok yüksek bir oy bekliyoruz. Yaptığımız kamuoyu araştırmaları var. İzmir'de birinci parti olacağız." dedi.

Güncelleme Tarihi: 14 Şubat 2018, 00:42
YORUM EKLE