İYİ Partili Eryılmaz'dan 10 Kasım mesajı

İYİ Parti Manisa İl Başkanı Hasan Eryılmaz, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün vefatının 82. yılına ilişkin yazılı basın açıklamasında bulundu.

İyi Parti 09.11.2020, 16:09
İYİ Partili Eryılmaz'dan 10 Kasım mesajı

Hasan Eryılmaz, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün vefatının 82. yılına ilişkin bir açıklama paylaştı. Vefatının 82. yılında Mustafa Kemal Atatürk'ü saygıyla andığını vurgulayan Eryılmaz: Kim ne yaparsa yapsın bu milletin kalbinden Mustafa Kemal Atatürk'ü silemeyeceğini belirtti.

İYİ Parti Manisa İl Başkanı Hasan Eryılmaz'ın yazılı basın açıklaması şöyle:

"Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü aramızdan ayrılışın 82. yılında saygı, sevgi ve özlemle anıyorum. Mustafa Kemal Atatürk, Türk milletinin başına gelmiş eşsiz bir liderdir. Ülkesi için canını fena etmekten çekinmeyen yürekli bir kahramandır. Emperyalist güçlere karşı, savaştan yenik ayrılmış bir milleti ayağa kaldıran, millete gücünü tekrar hatırlatan bir yol göstericidir. Askerlerine, 'Ben size savaşmayı değil, ölmeyi emrediyorum' diyecek kadar ülkesini seven bir komutandır. Küle dönmüş bir ülkeyi ayağa kaldırmasını bilen ve muasır medeniyetler seviyesine çıkaran bir devlet adamıdır. Mustafa Kemal Atatürk, modern dünyanın gerekliliklerini bilen ve bu gereklilikleri ülkesinde uygulamak için canla başla uğraşan bir öğretmendir. Bugün ne yazık ki onu görmezden gelen, ilke ve inkılaplarını yok etmek isteyen bir iktidarla karşı karşıyayız. Kim ne yaparsa yapsın bu milletin kalbinden Mustafa Kemal Atatürk'ü silemeyecektir. Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e bize bıraktığı miras için minnet duyuyorum. Atamızın aziz hatırası önünde saygıyla eğiliyorum. Ruhu şad olsun" 

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)