Alexa

İyi Partili Güleroğlu'ndan Hasan Uzunlar Tepkisi!

Ak Parti İlkadım ve Büyükşehir Belediyesi meclis üyesi Hasan Uzunlar’ın yapmış olduğu sosyal medya paylaşımlarını kabul edilemez olarak niteleyen İYİ Parti Samsun İl Başkanı Avukat Recep Güleroğlu, "Hadsizlik" dedi.

İyi Partili Güleroğlu'ndan Hasan Uzunlar Tepkisi!

İYİ Parti Samsun İl Başkanı Avukat Recep Güleroğlu Ak parti İlkadım ve Büyükşehir Belediyesi meclis üyesi Hasan Uzunlar’ın yapmış olduğu paylaşımın kabul edilemez olduğunu belirtti. 

Ak Parti Meclis Üyesi Hasan Uzunlar tarafından yapılan paylaşımı hatsizlik olarak belirten Güleroğlu açıklamasında şunları söyledi: 

EN HAFİF TABİR İLE HADSİZLİK

"Hasan Uzunlar’ın sosyal medya paylaşımları ne partimiz açısından ne de diğer parti mensupları açısından kabul edilebilir değildir. Bir süre önce Türkiye Cumhuriyeti kurucusu Mustafa Kemal ATATÜRK hakkında da çirkin paylaşımlarda bulunan bu şahıs hakkındaki rahatsızlığımızı hem kamuoyunda hem de Büyükşehir Belediye Meclisi toplantısında dile getirmiş olmamıza rağmen hakkında herhangi bir disiplin işlemi yapılmamış olmasını esefle takip etmekteyiz. Henüz bu paylaşımlara dair tepkiler yatışmamış iken şimdi de toplumun katmanlarını ayrıştırmayı ve kategorize etmeyi hedefleyen paylaşımlarda bulunması, adı geçen şahsın en hafif tabirle hadsizliğini ortaya koymaktadır."

Güleroğlu, bu paylaşımların  AK Parti yönetiminin görüşlerini yansıtmadığını bildiğini ancak AK Parti yönetimlerinin bu gereği yerine getirmesi gerektiğinive süreci hassasiyetle takip etmeye devam edeceklerini belirterek şu açıklamalarda bulundu:

Bu tür davranışları teşkilatım adına şiddetle kınıyorum

"İYİ Parti kuruluş aşamasından itibaren deklere edilen şekliyle, Türkiye Cumhuriyeti Devletinin kuruluş felsefesini benimsemiş, milli ve manevi değerlerine bağlı, vatanını ve milletini yüceltmeyi hedef alan kitlelerin oluşturduğu bir partidir. İYİ Partinin tüm bu özelliklerini hedef alan ve toplumun tüm katmanlarından teveccüh gören tavrını yok sayan her kim olursa olsun tepkimize mazhar olacaktır. Her hal ve şart altında, milli birlik ve beraberliğimizi hedef alan bu tür davranışları teşkilatım adına şiddetle kınıyorum.” 

KAPSAMHABER

YORUM EKLE