Alexa

İYİ Partili İsmail Ok, Görevinden İstifa Etti

İYİ Parti'nin Balıkesir adayı İsmail Ok, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, 31 Mart seçimlerinde Balıkesir'den Büyükşehir Belediye Başkan adayı olması münasebetiyle TBMM Katip Üyeliği görevinden istifa ettiğini açıkladı.

İYİ Partili İsmail Ok, Görevinden İstifa Etti

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan adayı olması sebebiyle TBMM Katip Üyeliği görevinden istifa ettiğini duyuran İYİ Partili İsmail Ok, “İktidarda bulunanların ne pazardan ne de çarşıdan haberi var” ifadelerini kullandı.

İstifasının, TBMM Başkanı Binali Yıldırım'ın dün yaptığı açıklama ile ilgisinin olmadığını belirten İsmail Ok, kararını yaklaşık bir hafta önce TBMM Genel Sekreterliğine bildirdiğini belirtti.

Milletin zor günler geçirdiğini iddia eden Ok, "Yaşanan ekonomik krizin tek bir sorumlusu vardır, o da AKP iktidarıdır. Türkiye'yi aile şirketi gibi yönetme anlayışı ülke ekonomisini uçuruma sürüklemektedir. Her şeyden önce gerçek enflasyon yüzde 21 değildir. Bugün iktidarda bulunanların ne pazardan ne de çarşıdan haberi var.” dedi.

"KAŞIKLA VERDİKLERİNİ KEPÇEYLE ALACAKLAR"

Türk çiftçisinin borcu 100 milyar lirayı geçtiğini, Çiftçi, kamu ve özel sektöre olan borcunu ödeyemediği için haciz tehdidi altında üretim yapamaz duruma geldiğini belirten Ok, "Eskiden seçim öncesinde makarna ve kömür dağıtılırdı, şimdi ise kredi kartı borçları siliniyor. Lakin kimsenin şüphesi olmasın bugün kaşıkla verdiklerini marttan sonra kepçe ile alacaklar." şeklinde konuştu.

YORUM EKLE

banner331