İyi Partili Nuri Okutan’dan Azerbaycan’a Kutlama!

İYİ Parti Milli Güvenlik Politikaları Başkanı Nuri Okutan, Azerbaycan'ın Karabağ zaferi ve sonrasında Ermenistan ile imzalanan anlaşma için bir kutlama mesajı yayınladı.

İyi Parti 10.11.2020, 17:19 10.11.2020, 23:01
İyi Partili Nuri Okutan’dan Azerbaycan’a Kutlama!

Azerbaycan'ın Karabağ zaferi ve sonrasında Ermenistan ile imzalanan anlaşma için bir kutlama mesajı yayınlayan İYİ Parti Milli Güvenlik Politikaları Başkanı Nuri Okutan,mesajında Ermenistan'ın işgal ve katliamlarıyla yıllar yılı gündemde kalan Karabağ Davası'nın, Azerbaycan'ın cephede ve masada kazandığı zaferle sonuçlandığını belirtti.

Azerbaycan'ı kutlayan ve hemen ardından, “Aliyev'in dediği gibi Paşinyan, anlaşmayı kendi isteğiyle değil, Azerbaycan'ın demir yumruğu sayesinde imzaladı." ifadelerini kullandı.

ERMENİSTAN'IN İHLALLERİ VE YENİ OYUNLARI DİKKATLE İZLENMELİ

Karabağ’da işgalci Ermenistan ile varılan anlaşmanın çok sıkı bir şekilde takip edilmesi gerektiğini vurgulayan İYİ Parti Milli Güvenlik Politikaları Başkanı Nuri Okutan şöyle devam etti: “Azerbaycan'ın cephede kazandığı zaferin ardından imzalanan anlaşmanın uygulanması, büyük bir dikkat ve hassasiyetle takip edilmeli; emperyalistlerin desteğini alan Ermenistan'ın her zaman anlaşmayı ihlal edebileceği ve yeni oyunlara başvurabileceği asla hatırdan çıkarılmamalıdır.”

TÜRKİYE VE TÜRK MİLLETİ HER ZAMAN KARDEŞ AZERBAYCAN'IN YANINDADIR!

Nuri Okutan kutlama mesajının sonunda kardeş ülke Türkiye ve Türk milletinin her zaman Azerbaycan'ın yanında olduğunu vurgulayarak şunları ifade etti: “Haktan, hukuktan ve barıştan ayrılmadan Karabağ davasını zaferle taçlandıran Azerbaycan'ı tebrik ediyor, kardeş ülke Türkiye ve Türk milleti olarak her zaman yanlarında olduğumuzu bir kez daha açık ve net bir şekilde ifade ediyoruz.

‘Tek millet iki devlet; kardeşlik ilelebet’ diyoruz.”

İYİ Parti Milli Güvenlik Politikaları Başkanı Nuri Okutan’ın sosyal medya hesaplarından da yayınladığı kutlama mesajının tamamı şöyle: Ermenistan'ın işgal ve katliamlarıyla yıllar yılı gündemde kalan Karabağ Davası, Azerbaycan'ın cephede ve masada kazandığı zaferle sonuçlandı.

Kutlu olsun.

Sn. Aliyev'in dediği gibi: "Paşinyan, anlaşmayı kendi isteğiyle değil, Azerbaycan'ın demir yumruğu sayesinde imzaladı."Azerbaycan'ın cephede kazandığı zaferin ardından imzalanan anlaşmanın uygulanması, büyük bir dikkat ve hassasiyetle takip edilmeli; emperyalistlerin desteğini alan Ermenistan'ın her zaman anlaşmayı ihlal edebileceği ve yeni oyunlara başvurabileceği asla hatırdan çıkarılmamalıdır.

Haktan, hukuktan ve barıştan ayrılmadan Karabağ davasını zaferle taçlandıran Azerbaycan'ı tebrik ediyor, kardeş ülke Türkiye ve Türk milleti olarak her zaman yanlarında olduğumuzu bir kez daha açık ve net bir şekilde ifade ediyoruz.

#TekMilletİkiDevlet

#Kardeşlikİlelebet diyoruz

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)