Alexa

İyi Partili Yaşar; Bizim Polis Katilleriyle İşimiz Olmaz!

İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, yerel seçim öncesi sosyal medyadan, vatandaşların kendisine yönelttiği soruları cevapladı.

İyi Partili Yaşar; Bizim Polis Katilleriyle İşimiz Olmaz!

Samsun'da yerel bir sitenin,Vatandaştan gelen asker polis katiliyle nasıl ittifak yapacaksınız?” şeklindeki soruya: "Bizim HDP-PKK ile, asker polis katilleri ile işi olmaz. Bunu Diyarbakır'da megri megri diye bağıranlara sorsunlar" şeklinde cevap veren Yaşar, PKK’yla hiçbir zaman işbirliği içerisinde olmadıklarını vurgulayarak bu ithamın “kabul edilemez” olduğunu ifade ederek şöyle konuştu:

BİZE NEDEN SORUYORLAR?

“Bizim HDP ile PKK ile asker polis katili ile bir arada olmamız mümkün değil. Bu parti kurulalı bir yıl oldu, genel başkanın mesajları da dahil hiçbir yerde görmeleri mümkün değil. Bunu bize söyleyenlerin, çözüm sürecine bir bakmalarını, kurulan mahkemelere bir bakmalarını tavsiye ederim. Bunu bize değil, Diyarbakır meydanında “megri megri” diye bağıranlara sorsunlar. Bize niye soruyorlar.?” dedi.

“HİZMET EDEBİLECEK ADAY SUNMAYA ÇALIŞIYORUZ”

Sosyal medya üzerinden gelen ve en çok merak edilen konulardan biri olan Samsun adaylarının tam olarak açıklanması ile ilgili soruya da cevap veren İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, “Biz milletin önüne bir aday sunmaya çalışıyoruz. Biz kimseyi atamıyoruz. Bizim siyasi hareketimiz atama ile değil daha çok seçimle oluyor. Atama ile yapanlar zaten atadılar. Hiç kimsenin bir projeksiyonu üzerine bir aday belirlemiyoruz. Seçmenin iradesine ipotek koymak istemiyoruz.” dedi.

“DERS ALACAKLAR”

31 Mart Seçimlerine, vatandaşın hükümeti ikaz etmesi açısından önemli olduğunu ifade eden milletvekili Yaşar, “31 Mart seçimlerinin, hükümeti ikaz etmek açısından önemli olduğunu düşünüyorum. Çünkü yerel seçimlerle geldiler ve ben milletin aynı yoldan bir ders vermesi gerektiğini düşünüyorum. Eğer şu an içinde bulunduğunuz ekonomik sıkıntıları, şehrin içinde bulunduğu problemleri, bu yapıyı, bu sistemi onaylıyorsanız kaldığınız yerden devam edin. Ama demokrasi adına şikâyet ediyorsanız, bir alternatif olsun, biz de bunu deneyelim diyorsanız, biz buna talibiz.” ifadelerini kullandı.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 31 Ocak 2019, 12:54
YORUM EKLE