İyi Partililer Metin Yüksel ve Çakıroğlu Etkinliği Tepkiler Üzerine İptal Edildi

İYİ Parti'nin İzmir Gençlik Kolları 9 Şubat 2021 Cuma günü, saat 13.00'da Bergama İlçe Başkanlığı önünde 'Kayı Boyunun İYİ Çocuklarını Rahmetle Anıyoruz' anma etkinliği düzenleyecek. İyi Partililer, Çakıroğlu ve Metin Yüksel'i aynı programda anıyor.

İyi Parti 18.02.2021, 22:50 19.02.2021, 09:53
İyi Partililer Metin Yüksel ve Çakıroğlu Etkinliği Tepkiler Üzerine  İptal Edildi

İYİ Parti'nin İzmir Gençlik Kolları tarafından atılan bu adım büyük şaşkınlık yarattı. 'İYİ Gençlik İzmir' adlı sosyal medya twitter hesabı üzerinden bugün "19 Şubat 2021 Cuma günü, saat 13.00'da Bergama İlçe Başkanlığımızın önünde yapılacak olan, Bergama İlçe Gençlik Kollarımızın düzenleyeceği 'Kayı Boyunun İYİ Çocuklarını Rahmetle Anıyoruz' anma etkinliği ve lokma dökümü gerçekleştirilecektir. Katılmak isteyen herkesi bekleriz" şeklinde bir paylaşım yaptı.

İyi Parti İzmir Gençlik Kolları, Metin Yüksel'i anma programı düzenleyeceğini duyurdu, gelen tepkilerin ardından programı iptal edildi.

Herhangi bir özür metni yayımlamayan bulunmayan parti, sadece anma etkinliği yapılacağı yönündeki paylaşımı sosyal medyadan kaldırmakla yetindi.

Bilindiği gibi İzmir İYİ parti ve Gençlik kolları İYİ Parti TBMM Grup Başkan Vekili ve İzmir Milletvekili Müsavat Dervişoğlu'nun etkili olduğu tek yer olarak biliniyor. İYİ Partili gençleri "Cahil" olarak yorumlayan sosyal medya kullanıcıları Müsavat Dervişoğlu'nu ise "ne yaptığını bilmeyen, suyun götürdü yere giden" olarak nitelendirdi. 

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
banner442