Koray Aydın; İyi Parti'nin Bunlarla İşi Olmaz!

İYİ Parti Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Koray AYDIN, İYİ Parti’nin aldığı her oyun İyi Parti'nin duruşuna ve Türkiye’ye inanmış vatandaşlarına ait olduğunu söyledi.

İyi Parti 05.07.2019, 19:44 05.07.2019, 20:34
Koray Aydın; İyi Parti'nin Bunlarla İşi Olmaz!

İYİ Parti Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ankara Milletvekili Koray AYDIN, “Milletimiz müsterih olsun artık biz varız, İYİ Parti var. Hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Her şey daya İYİ olacak.” dedi.

HDP'NİN PARTİMİZE YÖNELİK SÖZLERİ ASILSIZDIR

İYİ Parti'nin 24 Haziran seçimlerine Millet İttifakı çatısı altında kendi adaylarıyla girdiğini. kendi gücü ve kudretiyle parlamentoda temsil edilmeye hak kazanmış bir parti olduğunu ifade eden Koray Aydın, "Bu gerçek apaçık ortada iken HDP Grup Başkanvekilinin partimize yönelik sözleri asılsızdır, mesnetsizdir ve açık bir iftira niteliği taşımaktadır. İYİ Parti 31 Mart yerel seçimlerine de Millet İttifakı ile birlikte yine kendi adaylarıyla girmiş. Türkiye genelinde aldığı yüzde 7,45 oy oranıyla AK Parti ve CHP’nin ardından 3. büyük parti olmuştur." dedi.

74 ŞEHİDİN KAATİLİ...

HDP Gup Başkanvekilinin sarfettiği sözlerin gerçeklikle uzaktan yakından bir alakasının olmadığını bu Türk Milleti tarafından biliniyor olsa da; iktidar ortaklarının ve iktidar beslemesi havuz medyasının bu çirkin açıklamaya sarılmış olmalarının dikkat çekici olduğunu ifade eden Aydın; "İktidar ve ortağı tarafından sıkça dillendirilen iftira niteliğindeki alçak bir iddianın seçimler bitmesine rağmen bu sefer başka ağızlar aracılığıyla sürdürülüyor olması manidardır." dedi.

Bebek katiliyle birlikte kaleme aldıkları bir mektubu sözde bir akademisyen aracılığıyla millete duyurduklarını, kırmızı bültenle aranan 74 şehidin katili bir teröristin devletin televizyonuna TRT’ye çıkaranların  tezgahı şimdi de HDP sözcüsü üzerinden sürdürme gayreti içinde olduklarını ifade etti.

TÜRK MİLLETİ GERÇEKLERİN FARKINDADIR

Devletin adının Türk devleti, milletin adının da Türk milleti olduğunu dile getiren Koray Aydın; "Teröristbaşı Öcalan’ın mektubundan medet uman ve tabanlarındaki büyük travmayı atlatamayan iktidar ortaklarının, kendi tabanlarından İYİ Parti’ye yönelen teveccühü önlemek için bu kez de HDP Grup Başkanvekilinin iftiralarına sarılmaları, tıpkı mektup örneğinde olduğu gibi hiç bir işe yaramayacaktır. Ne yaparlarsa yapsınlar, Türk Milleti gerçeklerin farkındadır. İYİ Parti, Türkiye'nin vatanı, devleti ve milletiyle bölünmez bütünlüğünden yanadır. O vatanın adı Türk vatanı, o Devletin adı Türk devleti, Milletin adı da Türk milletidir." dedi.

İYİ PARTİ'NİN İŞİ OLMAZ

Bebek katilinin mektubuna sarılarak İmralı’daki caniye manevi lider pozisyonu biçip seçmen iradesini yönlendirmeye çalışanlarla yollarının kesişmeyeceğini belirten Aydın; Biz İYİ Parti olarak daha yolun en başında tavrımızı ortaya koymuş bir siyasi partiyiz. Partimizin Genel Başkanı Sayın Meral Akşener, “İYİ Parti'nin, HDP ve benzerleriyle ilgili tavrı ve duruşu gayet nettir. Terör örgütünün sözcülüğünü yapanların gölgesinin bile düştüğü yerde, İYİ Parti'nin işi olmaz” demiştir. İfadelerini kullandı.

"HDP hiçbir şekilde Millet İttifakı’nın bir parçası olmamıştır."

24 Haziran’da Millet İttifakı’nın bir parçası olarak kendi amblemi ve adaylarıyla seçime katılan İYİ Parti’nin, cumhurbaşkanlığı seçimlerindeki adayının da Meral Akşener olduğunu söyleyen Koray Aydın;  İYİ Parti’nin 31 Mart yerel seçimlerinde de, yenilenen İstanbul seçimlerinde de duruşu gayet açık ve nettir. Dolayısıyla İYİ Parti’nin aldığı her oy, partimizin duruşuna ve İYİ bir Türkiye’ye inanmış vatandaşlarımıza aittir. HDP hiçbir şekilde Millet İttifakı’nın bir parçası olmamıştır. Hele hele HDP’nin İYİ Parti’ye kaybettirmek üzere bir seçim stratejisi güttüğü bizzat kendileri tarafından açıklanmıştır. Hatırlanacağı üzere HDP, Millet İttifakı’nda İYİ Parti’ye bırakılan her seçim çevresinde aday çıkarmıştır." diyerek yazılı basın açıklamasını şöyle sonlandırdı:

Aziz Türk milleti, iktidar eliyle yürütülen kara propagandanın ve bu kara propagandaya aracılık, paydaşlık ve borazanlıkedenlerin farkındadır. Ne yaparlarsa yapsınlar... Hangi iftiraya, hangi kara propagandaya, hangi engellemeye başvururlarsa başvursunlar... Sayın Akşener’in vurguladığı gibi: “Milletimiz müsterih olsun artık biz varız, İYİ Parti var. Hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Her şey daya İYİ olacak.”

İYİ’lik kazandı, kazanmaya da devam edecek !

DİĞER İYİ PARTİ HABERLERİ

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)