Koray Aydın; Ülkücü Katilini Büyükelçi Atamak Nasıl Bir Gaflettir?

İYİ Parti Teşkilat Başkanı ve Ankara Milletvekili Koray Aydın yaptığı basın açıklamasında, Ülkücü Şehit Mustafa Erol’un katilini ve Türk milletine “soykırımcı” iftirasını tasarı hazırlayarak ihanet eden birini, Türk devletini temsil makamına atamak, nasıl bir gaflet olduğunu sordu.

İyi Parti 21.02.2020, 20:10 21.02.2020, 20:32
Koray Aydın; Ülkücü Katilini Büyükelçi Atamak Nasıl Bir Gaflettir?

"Milliyetçi-Ülkücü Hareket’in hafızasına kazınan Şehit Mustafa Erol’un fotoğrafı; büro, işyeri ve evlerimizin başköşesinde, kendisi de kalbimizin başköşesindedir; baş tacımızdır." ifadelerini kullanan Koray Aydın, Mustafa Erol’un makamı bütün beşeri rütbelerin üstünde olduğunu belirtti.

AYDIN; İŞTE AKP TÜRKİYESİ!

"İYİ Parti Teşkilat Başkanı ve Ankara Milletvekili Koray Aydın, "Ülkücü Şehit Mustafa Erol’un katilini ve Türk milletine “soykırımcı” iftirasını tasarı hazırlayarak ihanet eden birini, Türk devletini temsil makamına atamak, nasıl bir gaflettir? " diyerek, bu skandal atamaya imza atanları millet ve tarih affetmeyeceğini belirtti.

"Ülkücü Şehit Mustafa Erol'u tek bir fotoğraf ile anlatmak gerekseydi, o fotoğraf, bu fotoğraf olurdu." diyen Aydın, Ülkücü Mustafa Erol, 1 Mart 1977’de İstanbul’daki Adana Yurdu’nun bombalanması sonucu şehit olduğunu, Mustafa Erol’un katili Ozan Ceyhun bugün Viyana Büyükelçisi olduğunu ifade etti.

Koray Aydın açıklamasını şöyle sürdürdü:

Varlığını Türk milletine ve Türk devletine armağan eden ülkücü Türk milliyetçisi Mustafa Erol’un katili ve Türk milletine soykırım tasarısı hazırlayan Ozan Ceyhun artık Viyana Büyükelçisi olarak Türk devletini temsil edecek. Ne hazin çelişki!  Mardin’de Türk milliyetçiliğini ayaklar altına alanlar, iktidarda kalabilmek için Türk milliyetçilerinin ayaklarına kapansalar da bilinçaltındaki huyları değişmiyor. İlk fırsatta ülkücü düşmanlıkları depreşiyor, icraata dökülüyor. Huylu huyundan vazgeçmiyor.

VİCDANINIZ RAHAT MI?

Alman Parlamentosu’nda Milletvekili iken  “soykırım tasarısı” hazırlayıp Türk milletine soykırım iftirası atan Ozan Ceyhun hangi yüzle Türk milletini ve Türk devletini savunacak?  O’nu atayan Sn. Cumhurbaşkanı ve AKP iktidarı Türk milletinin ve ülkücülerin yüzüne nasıl bakacak?

Karlı bir Mart gününde parçalanmış naaşı parasızlıktan tabuta değil, battaniyeye sarılan Mustafa Erol, öz yurdunda garip, öz vatanında parya muamelesi görürken, Ülkücü katili Ozan Ceyhun devletin en üst makamlarına layık görüldü. Vicdanınız rahat mı? Yazıklar olsun!

ÜLKÜCÜ ŞEHİT MUSTAFA EROL BAŞ TACIMIZDIR

Milliyetçi-Ülkücü Hareket’in hafızasına kazınan Şehit Mustafa Erol’un fotoğrafı; büro, işyeri ve evlerimizin başköşesinde, kendisi de kalbimizin başköşesindedir; baş tacımızdır. Mustafa Erol’un makamı bütün beşeri rütbelerin üstündedir. Ruhu şad, mekânı cennet olsun.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
banner442