Koroy Aydın, Af, şartlı Ceza indirimiyle İlgili Derhal Karar Verilmeli

İYİ Parti Teşkilat Başkanı Ankara Milletvekili Koray Aydın, afla ilgili düşüncelerini dile getirerek, "Af, şartlı ceza indirimi ve benzeri düzenlemeler, ya hiç gündeme getirilmemeli ya da derhal yasal düzenlemeyi yapıp gündemden çıkarılmalı" dedi.

İyi Parti 28.03.2020, 13:54 28.03.2020, 14:56
Koroy Aydın, Af, şartlı Ceza indirimiyle İlgili Derhal Karar Verilmeli

Af, şartlı ceza indirimi ve benzeri düzenlemeler ile ilgili açıklamada bulunan Koray Aydın, Kamu vicdanında adalet duygusunu zedeleyecek düzenlemelerden özellikle kaçınılmalısı gerektiğini ifade ederek, Af, şartlı ceza indirimi ve benzeri düzenlemelerin ya hiç gündeme getirilmemesi ya da derhal yasal düzenleme yapılması gerektiğini belirtti. 

İYİ Parti Teşkilat Başkanı Ankara Milletvekili Koray Aydın, af veya şartlı ceza indirimi konusuyla ilgili yaptığı yazılı basın açıklamasında şunları söyledi:

İktidarın alelacele gündeme getirdiği bir diğer konu da önümüzdeki günlerde TBMM’nin gündemine gelmesi beklenen infaz düzenlemesidir. Terörizmin finansmanına ilişkin suçlar, kadına ve çocuğa karşı işlenen suçlar, uyuşturucuyla ilgili suçlar ve bu suçlar kapsamına giren her türlü suçun kırmızıçizgimiz olduğu İYİ Parti sözcüsü arkadaşlarımız tarafından açıkça ifade edilmiştir. İnfaz düzenlemesiyle ilgili teklif parlamentoya geldiğinde ve görüşlerimizi daha açık ve net bir biçimde ifade etmemiz mümkün olacaktır.

Af, şartlı ceza indirimi ve benzeri düzenlemeler, ya hiç gündeme getirilmemeli ya da derhal yasal düzenlemeyi yapıp gündemden çıkarılmalı, beklenti içinde olan mahkûmların ve ailelerinin umuduyla oynanmamalıdır. Kamu vicdanında adalet duygusunu zedeleyecek düzenlemelerden özellikle kaçınılmalı; büyük bir titizlik ve hassasiyet gösterilmelidir.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
banner442