Alexa
banner314

MHP'li Eski Vekilden İYİ Parti Desteği

Eski MHP Milletvekili Bulut Yüksek, Cumhurbaşkanlığı seçiminde Meral Akşener'in aday olmasını içeren bir dilekçe verdi.

MHP'li Eski Vekilden İYİ Parti Desteği

Türkiye Kamu Sen ve Türk Eğitim Sen Genel Başkanlığını yapan Daha sonra görevinden istifa ederek İYİ Parti'ye geçen, İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı İsmail Koncuk, tüm vatandaşların Cumhurbaşkanı adayı teklifi verebilmesi için ikamet ettikleri yerin ilçe seçim kurullarına başvuru yapabileceğini belirtti.  Koncuk, “Müstakbel Cumhurbaşkanımız sayın Meral Akşener için Cumartesi ve Pazar günü de dahil olmak üzere sabah 08.00'den akşam saat 20.00'ye matbu dilekçeyi imzalayabilirsiniz." dedi.

İsmail Koncuk, Bu tavrı ancak milletine güvenen, kolaycılığa kaçmayan, yiğit bir Genel Başkanın tavrı olduğunu belirterek, "Bu Aziz millet, bu ahlaki duruşu görecek ferasete sahiptir. Hep birlikte ayağa kalkacak ve birilerine ‘düşün artık yakamızdan' diyeceğiz. Biz haram ve helalin ne olduğunu bilenlerdeniz. Genel Başkanımız söz verdiği gibi 100 bin imza ile cumhurbaşkanlığına aday olacak." eddi.

Akşener geçen hafta Ankara'da bir araya geldiği kadın muhtarlara CHP'den istifa edip İYİ Parti'ye katılan 15 milletvekilini daha fazla zorlamak istemediğini belirterek, şu mesajı vermişti: “Ben 100 bin imza ile Cumhurbaşkanı adayayım. Onları daha fazla zorlamayı arzu etmiyorum. 100 bin imza ile vatandaşa güvenerek yola çıkıyorum. Ben bu işi bulamıyorsam zaten ne işim var. Grup kurup kendimi bedavadan aday göstermek için yapmadım. Sadece İYİ Parti'nin seçime katılabilmesi için bir fedakarlık var orta yerde. O kardeşlerimi istismar etmeyi istemiyorum. Diğer partiler aday çıkaracaklar gibi görünüyor.”

MHP eski Balıkesir milletvekil Bulut Yüksek Seçim Kurulu'na dilekçe vererek, “24 Haziran tarihinde yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçiminde sayın Meral Akşener'in aday olmasını istiyorum. Gereğini arz ederim” dedi.

YORUM EKLE

banner307

banner313