banner434

Milli mücadelenin fitilinin ateşlendiği, ilk adımın atıldığı şehir Samsun!

Ömer Süslü; Mustafa Kemal Atatürk üzerinden Cumhuriyet değerleriyle hesaplaşma girişimleri tarih boyunca başarısızlıkla sonuçlandığını söyledi.

İyi Parti 04.02.2022, 21:52 05.02.2022, 00:15
Milli mücadelenin fitilinin ateşlendiği, ilk adımın atıldığı şehir Samsun!

Ömer Süslü,  Onur Anıtı’na çirkin saldırıya tepki göstererek, "Cumhuriyet düşmanlarının, Gazi Mustafa Kemal Atatürk üzerinden Cumhuriyet değerleriyle hesaplaşma girişimleri tarih boyunca başarısızlıkla sonuçlanmıştır.' dedi.

İYİ Parti Genel İdare Kurulu Üyesi Ömer Süslü, yaptığı yazılı açıklamasında “Kurtulan değil kurtaran şehir Samsun!” Milli mücadelenin fitilinin ateşlendiği, ilk adımın atıldığı şehir Samsun!" ifadelerine yer vererek,  Samsun’u kurtaran şehir yapan sadece kutsal topraklarımızın düşman işgalinden kurtarılması olmadığını, Fikri tutsaklığın, despot anlayışın ve milli şuurumuza vurulan prangaların da son bulduğu sürecin ilk adımı Samsun olduğunu belirtti.

Yıllardır hak ettiği muamelenin hasretini ve layık olduğu yönetimin açlığını çeken Samsun'un, Mustafa Kemal Atatürk’ün hatıratı olan ve Samsun'un simgesi olacak kadar derin bir hafızaya sahip olan Onur Anıtı’na yapılan alçak saldırıya derinden üzüldüğünü belirterek şunları söyledi:

"Milli birliğimize tefrika sokma amacını taşıyan bu provokasyonun cezasız kalmaması ve hafife alınmaması gerekmektedir. Bu tarz provokatif girişimlerin ruh sağlığı bozukluğu gibi bahanelerle koruma altına alınarak yenilerine cesaret vermemesi adına bu olayın takipçisi olacağımızın bilinmesini isteriz. Cumhuriyet düşmanlarının, Gazi Mustafa Kemal Atatürk üzerinden Cumhuriyet değerleriyle hesaplaşma girişimleri tarih boyunca başarısızlıkla sonuçlanmıştır. Atamızın fikirlerini yıkamayacaklarını anlayan nifak taşeronları umutlarını manevi varlığını temsil eden yapılara bağlamıştır. Ancak bunu da başaramayacaklarını yaşayarak görmüşlerdir. 'dedi.

Yaşanan bu alçak saldırıyı nefretle kınadıklarını belirten Ömer Süslü açıklamasını şu şekilde devam ettirdi: "Yaşanan bu alçak girişimin ardından aklımıza takılan bazı soru işaretleri de bulunmaktadır. Saldırıya uğrayan Onur Anıtı’nın bir tarafında Askeri Gazino bir tarafında Samsun Valiliği vardır. Polis Evi, Bölge İdare Mahkemesi ve Adliye yürüme mesafesindedir. Dolayısıyla bu bölge stratejisi itibariyle güvenlik önlemlerinin üst düzey olduğu veya olması gereken bir bölgedir. Şehrin adeta kalbi niteliğinde olan bu bölgede provokatörlerin elini kolunu sallayarak bu girişimde bulunabilmesi son derece düşündürücüdür. Mevzunun bu boyutlarıyla da ele alınması ve Samsun’u yöneten sorumlu kadroların şapkalarını önlerine koymaları gerekmektedir. Samsunumuz maalesef güvenlik açısında sınıfta kalacak bir vakayla karşı karşıya kalmıştır. "

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)