Ömer Süslü; Bu Karar, Türk Milliyetçiliğine İhanettir

Öser Süslü, Ozan Ceyhun'un Avusturya Büyükelçiliği'ne atanmasına tepki gösterdi. Eski İl Başkanı Süslü, ülkücü Mustafa Eroğlu’nun öldürülmesiyle ilgili davada cinayet suçlamasıyla yargılanmış olan Ozan Ceyhun'un atama kararını kınadı.

İyi Parti 24.02.2020, 16:09 24.02.2020, 18:48
Ömer Süslü; Bu Karar, Türk Milliyetçiliğine İhanettir

Samsun İYİ Parti Kurucu İl Başkanı ve Onursal Başkanı Ömer Süslü, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Ozan Ceyhun'un Avusturya Büyükelçiliği'ne atanmasına tepki gösterdi.

 Avusturya Büyükelçiliği görevine Ozan Ceyhun getirildi

1980’den sonra Almanya’ya giden ve yıllardır Almanya’da siyaset yapan Ozan Ceyhun’un Avusturya Büyükelçiliği görevine getirilmesinin milliyetçi camia tafafından tepkiyle karşılandığını belirten Süslü, 1980 yılında ülkücü Mustafa Eroğlu’nun öldürülmesiyle ilgili davada cinayet suçlamasıyla yargılanmış olmasından dolayı gösterdiği sert tepkide şunları söyledi:


Türk devletini ve Türk Milleti’ni soykırımcı kabul eden, ülkücü şehidimiz Mustafa Erol’un katil zanlısı, terör bağlantılı birinin büyükelçi olmasına anlam veremedik. Bu fotoğrafı görüp içi sızlamayan bırakın bir ülkücüyü herhangi bir Türk vatandaşı bulamazsınız. Bir ülkücü şehidimizin katilini Türkiye Cumhuriyeti Devletinin büyükelçisi olarak atamak bu ülkeye ve Türk milliyetçilerine yapılmış bir ihanettir. Ülkücü şehidimiz Mustafa Erol'u rahmet, dua ve minnetle anıyorum. Ruhu şad,mekanı cennet olsun” dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)