Özel Yurt Öğrencilerinin Ücretleri Karşılanmalı

İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, Devlet yurdunda kalan öğrenciler sağlanan haktan yurtta kalan öğrencilerin mahrum bırakıldığını belirtti. Yaşar, Aynı destek, özel yurtta kalan öğrenciler içinde sağlanması gerektiğini söyledi.

İyi Parti 06.04.2020, 15:44 06.04.2020, 15:52
Özel Yurt Öğrencilerinin Ücretleri Karşılanmalı

"Devlet yurdunda kalan çocuklarımıza sağlanan haktan neden özel yurtta kalan çocuklarımız mahrum bırakıldı?" ifadelerini kullanan İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, "Aynı destek, özel yurtta kalan çocuklarımız için de sağlanmalıdır" dedi.

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu'nun 'Okulların kapalı olduğu sürede kaldıkları yurttan izin alan öğrencilerimiz özel izinli sayılacak ve bu süreçte yurt ücreti alınmayacak' beyanatına atıfta bulunan İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, özel yurtlarda kalan öğrencilerin kapsam dışı bırakılmasına tepki gösterdi.

Yaşar, "Devlet yurdundan kalan çocuklarımızla, özel yurtta kalan çocuklarımız arasında bir fark yoktur. Özel yurtta kalan çocuklarımızın birçoğu devlet yurtlarında yer bulmadığı için ordalar" diyerek açıklamasını şöyle devam ettirdi:

"Çocuklarını okutabilmek için dişini tırnağına takan anne-babalara bu süreçte zaten mağdurken bir de bu sıkıntıyı yüklemeyelim. Çocuklarını özel yurtlara yerleştirirken senet imzalayan veya kredi kartına taksit yapan aileler ücretleri ödeyemez duruma gelmiştir. Devlet yurdunda kalan çocuklarımıza sağlanan hak, özel yurtta kalan çocuklarımıza da bir an önce sağlanmalı ve aileler rahatlatılmalıdır" şeklinde konuştu.

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu tarafından yazılı olarak cevaplandırılması hususunda bir önerge verdiklerini de hatırlatan Yaşar, "İnsanlar şu an evlerine ekmek götürebilmenin telaşında iken çocuklarının kalmadığı ve zorunlu olarak terk etmek durumunda kaldığı yurt ücretini ödemek zorunda bırakılmamalıdır. Biz, parti olarak bu konunun takipçisi olacağız ve gençlerimizin, ailelerinin dertlerine derman olmaya çalışacağız" dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)