Recep Güleroğlu Kimdir?

İyi Parti Samsun İl Başkanı ve Başkan adayı Av. Recep Güleroğlu, Samsun siyasetinde aktif bir isim olmaya devam ederken vatandaşlar ve Samsunlular merak ediyor. Recep Güleroğlu kimdir, nerelidir, ne iş yapar?

İyi Parti 26.07.2020, 20:50 26.07.2020, 23:39
Recep Güleroğlu Kimdir?

Recep Güleroğlu kimdir? Samsun Avukatlık bürosuna kayıtlı olan Av.Recep Güleroğlu avukatlık mesleğini icra ederken bir diğer taraftan uzun yıllardan beri  de aktif olarak Samsun siyasetinin içinde yer alıyor. Güleroğlu, uzun yıllar Milliyetçi Hareket Partisi il başkanlığında da görevlerde bulunmuş İyi parti kurulmasının ardından partisini değiştirerek İyi parti'nin Samsun teşkilatında kurucular listesinde de yer almıştır. İyi parti de aktif olarak siyasetini devam ettiren Recep Güleroğlu kimdir, ne iş yapmaktadır, kaç yaşındadır?vatandaşlar tarafından merak ediliyor.

Recep Güleroğlu Kimdir ?

İyi Parti Samsun İl Başkanı olarak siyasi hayatına devam eden Güleroğlu, önümüzdeki 9 Ağustos’da yapılacak olan İl Kongresi için aday olduğunu da açıkladı. Güleroğlu, adaylık  açıklamasında ise;  “Partime ve güzel Samsun’umuza hizmet edebilmek için bu göreve yeniden talip oldum. Hep birlikte gördük ki Türk siyasetinde zorlu süreci birlikte atlattık. Atanmış İl Başkanı olarak görev yaptığım 2 yıla yakın bir sürede, 17 ilçemizin tamamıyla istişare ederek İYİ Parti’yi, üyelerimizi ve partimize teveccüh eden vatandaşlarımızı en iyi şekilde temsil ettik." dedi.

1966 yılında Samsun’da doğan Recep Güleroğlu, ilk, orta ve liseyi Samsun’da tamamladıktan sonra Dicle Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. Güleroğlu, Askerliğini yedek subay olarak yaptıktan sonra 1991 yılından bugüne Samsun’da aktif olarak siyaset yapmaya başladı. Güleroğlu evli ve iki çocuk babası.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
banner442