Alexa

Sınıf Dışı Eğitim Etkinlikleri Topluluğu TBMM’yi gezdi

İyi Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, Sınıf Dışı Eğitim Etkinlikleri Topluluğunu TBMM’yi gezdirdi.

Sınıf Dışı Eğitim Etkinlikleri Topluluğu TBMM’yi gezdi

Dünya Çocuk Hakları Günü’nde Samsunlu çocukları misafir eden ve TBMM'yi gezdiren İyi Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, Çocuklar her ailenin, her toplumun geleceği ve umudu olduğunu, bu nedenle, yapılan bütün çalışmalar, onlara daha iyi bir gelecek hazırlamak amacıyla yapılmakta olduğuna dikkat çekti.

İyi Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar'ın konuyla ilgili açıklaması şöyle:

Yapılan hemen hemen her türlü çalışmanın temelinde çocuklar vardır. Çocuklar toplumda, öncelikle iyi bir korunmayı hak etmektedir. Çocuğu öncelikle aile korumalıdır. Aile koruyamazsa çocuğu, devlet korur. Bu konuda, devletin en önemli görevi korumak ve kollamaktır. 

Çocuklara iyi bir gelecek hazırlamak, düzgün ve kaliteli bir eğitim sunmak, sağlıklı ve güzel bir çevrede yetişmelerini sağlamak, bugün sadece ülkemizin değil, tüm dünyanın en önemli görevlerinden birisi haline gelmiştir.

Bu amaçla, çok sayıda dünya ülkesi çocuk hakları konusunda Birleşmiş Milletler Örgütünün çatısı altında buluşmuştur.

Böylece, Birleşmiş Milletler Çocuk Hakları Sözleşmesi, Türkiye’nin de aralarında yer aldığı çok sayıda ülke tarafından imzalanarak hayata geçirilmiştir. Bu sözleşmeye göre, çocukların yaşam ve gelişim hakkı güvence altına alınmıştır.

Türkiye, zaten kendi özünde var olan bu güvenceleri benimsemiş ve bu konuda her dönemde yeni adımlar atmıştır.  Ayrıca Türkiye sadece ülkemizde değil, tüm dünya üzerindeki çocukların yaşam hakkı konusunda çok hassas davranmaktadır.  Çocuklar, ülkemizin ve dünyanın geleceğidir.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2019, 20:23
YORUM EKLE