Usta, TBMM Plan Bütçe Komisyonunda Samsun Turizmini Dile Getirdi

İYİ Parti Ekonomi Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Erhan Usta, TBMM Plan Bütçe Komisyonunda konuştu.

İyi Parti 03.11.2020, 18:42
Usta, TBMM Plan Bütçe Komisyonunda Samsun Turizmini Dile Getirdi

TBMM Plan Bütçe Komisyonunda görüşülen Kültür ve Turizm Bakanlığı bütçesi üzerine Samsun’un Turizmi ile ilgili konuşan İYİ Parti Ekonomi Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Erhan Usta'ın konuşmasında Samsun'un turizm potansiyelinden bahsederek,“örneğin Vezirköprü'de kanyonumuz var; Lâdik’te kayak merkezimiz var, gölümüz var, Havza kaplıcaları var; Ayvacık'ta saklı cennetimiz var, kuş cennetimiz var ama Samsun’a hiç turist çekilemiyor” dedi.

NASIL HAREKETE GEÇİRİLEBİLİR?

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’a Samsun turizmiyle alakalı soru yönelten Erhan Usta: ‘Samsun’un turizm potansiyelini değerlendirmeyle alakalı Bakanlığınızın herhangi bir planlaması var mıdır? Samsun'un bu turizm potansiyeli nasıl harekete geçirilebilir? dedi.

Ancak sorularına cevap alamadığını vurgulayan Usta, sorularının yanıtsız kaldığını şu cümlelerle dile getirdi:

‘’Turizm Bakanına Samsun’un turizm potansiyelini harekete geçirmek için ne yapıyorsunuz diye sordum. Başka milletvekilleri illeri için mücadele ederken, AKP Samsun milletvekilleri yine yoktu ve Bakan da Samsun’un sahipsizliğini anlamış olacak ki sorularımızı cevaplamadı’’

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (1)
M.HALİSTİN KUKUL 4 ay önce
Turizm için yapıldığı söylenen, milyonlar harcanan Türk kültürüyle alâkasız AMAZON HEYKELİ ve AMAZON KÖYÜ unutuldu mu acaba?
parçalı bulutlu