2019 Yılı Avrupa Hareketlilik Haftası Tanıtım Toplantısı Başlıyor

Cumhurbaşkanlığı Yerel Yönetim Politikaları Kurulu himayelerinde, Avrupa Birliği (AB) Türkiye Delegasyonu işbirliği ve Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) ev sahipliğinde düzenlenen Avrupa Hareketlilik Haftası 2019 Yılı Kampanya Tanıtım Toplantısı başlıyor.

Kapsam 20.08.2019, 13:08 29.06.2020, 00:25
2019 Yılı Avrupa Hareketlilik Haftası Tanıtım Toplantısı Başlıyor

Avrupa Birliği (AB) Türkiye Delegasyonu işbirliği ve Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) ev sahipliğinde düzenlenen Avrupa Hareketlilik Haftası 2019 Yılı Kampanya Tanıtım Toplantısı 21 Ağustos 2019 Çarşamba günü TBB Hizmet Binasında gerçekleştirilecek.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu tarafından yapılacak olan açış konuşmasının ardından, Gençlik ve Spor Bakanı Sayın Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Sayın Christian Berger, Cumhurbaşkanlığı Yerel Yönetim Politika Kurulu Başkan Vekili Sayın Dr. Şükrü Karatepe, Türkiye Belediyeler Birliği ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin konuşmacak.

Gün boyu sürecek etkinlikler çerçevesinde Avrupa Hareketlilik Haftasına ilişkin sunumlar yapılacak ve Avrupa Kentsel Hareketlilik konusunda Avrupa Birliği girişimleri tanıtılacak. Tanıtım Programı kapsamında ayrıca belediyelerin gelirlerinin arttırılmasına ilişkin sorunlar ve çözüm önerileri ele alınacak, sıfır atık ve akıllı şehir uygulamaları değerlendirilecek.

Program:

Saat: 10:00-17:00

Tarih: 21 Ağustos 2019 Çarşamba

Yer: Tunus Caddesi No:12 Kavaklıdere- ANKARA

Avrupa Hareketlilik Haftası Nedir?

Ulusal koordinatörlüğü Türkiye Belediyeler Birliği tarafından yürütülen Avrupa Hareketlilik Haftası, Avrupa Birliğinin bir girişimi olarak her yıl 16-22 Eylül tarihleri arasında başta AB ülkeleri olmak üzere tüm dünyadakutlanıyor. Haftanın bu yılki teması “Güvenli Yürüyüş ve Bisiklet Sürme”, sloganı ise, "birlikte yürüyelim" (walk withus) olarak belirlendi. Kampanya dâhilinde belediyelerin ulaşım planlamasının ve toplu ulaşım sisteminin geliştirilmesi, bisiklet ve yaya yollarının artırılması, vatandaşlarına ise bireysel araçlar yerine alternatif ulaşım yöntemleriyle seyahat etmesinin teşvik edilmesi amaçlanıyor.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)