2019 Yılı Mahkumları Sevindirecek

2018 yılı geride kaldı. Yüzümüzü 2019 yılına döndük. hüzünler, huzursuzluklar, umutsuzluklar karamsarlıklar, ekonomik sıkıntılar 2018'de kalır inşallah. 2019 tüm Türkiye'ye ve Müslüman alemine hayırlara vesile olmasını dileriz.

Kapsam 01.01.2019, 01:00
2019 Yılı Mahkumları Sevindirecek

Türkiye'nin problemleri çoktur. Türkiye bu meselelerin hakkından elbette gelecektir. Ekonomik sıkıntılar, sosyal bunalımlar aşılmayacak durumda değildir. Türkiye'nin acilen kapanması gereken yaraları vardır. Bu yaralar geciktirmeye gelmez. İnsanlarımızın sıkıntıları 2019 yılında giderilmelidir. 2019 yılı Türkiye'nin 2023 vizyonunun bir işareti olmalıdır.

Ülkemiz bir çok badireler atlattı. Türkiye üzerinde kara emelleri olan güçler yerli işbirlikçileri ile birlikte Türkiye'ye her yönden saldırarak milletimizi ve devletimizi küçük düşürmeye çalıştılar. FETÖ boş durmadı. FETÖ'nün sınır ötelerindeki uzantıları Türkiye üzerinden ellerini hiç çekmedi. 

PKK Terör örgütünün 2018 yılında kolları ve kanatları kopartıldı.2019 yılı terörün bittiği yıl olacak inşaallah. Ülkemizde 15 Temmuz sonrasında yapılan temizlik harekatı Türkiye'nin bir dönüm noktası olmuştur. Her yönden çok sıkıntı çeken ülkemiz insanları artık rahat ve huzurlu bir ülkede yaşamak istiyor. Ekonomik kaygılarla geleceğini göremeyen vatandaş rahat ve huzurlu bir ortamda para kazanmak ve ailesiyle birlikte lokmasını saymadan yemek istiyor. Devletimiz 2019'da huzurlu bir ortamın sağlanması için vatandaşı borç batağından kurtarmalıdır. Sanayicimiz, esnafımız rahatlatılmalıdır. 

CEZAEVLERİNDE DURUM

Ülkemizde 449 cezaevinin kapasitesi 211 bin 274'tür. Cezaevlerimizde, 194 binin üzerinde hükümlü, 59 binin üzerinde tutuklu olmak üzere toplamda 250 binin üzerindede cezaevlerinde doluluk oranı vardır. Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız, TBMM de kabul gördüğü ve yasallaştığı takdirde, bu düzenlemeden faydalanacak tutuklu hükümlü sayısının 162 bin 989 kişi olduğunu ifade etti. Ve bu  düzenlemeyle bu insanların hukuksal durumunda önemli bir değişiklik olacağını söyledi. Ceza evleriyle ilgili verilen bu sayı önemli bir sayıdır.

AF YASASI VEYA CEZA İNDİRİM YASASIYLA YÜZBİNLERİ SEVİNDİRİN

2019 yılında Türkiye'nin rahatlaması ve barış içerisinde yaşaması için af konusunun veya ceza indiriminin en erken zamanda acilen yasallaştırılarak mahkumların salıverilmesi ve dışarıda bekleyen ailelerine, yakınlarına ve sevdiklerine kavuşturulmasının sağlanması gerekmektedir. Cezaevlerinde, bir an önce ceza indirim yasasının çıkmasını bekleyen mahkumların umutlarını, güvenlerini, yüreklerinde yanan hürriyet aşkını, sevdiklerine duydukları özlem ateşini söndürmeyin. Mahkum yakınlarının hasretlerini öldürmeyin. Çocuklarını babasız ve anasız biçare bırakmayın. 2019 Türkiye'nin barışı için yerel seçimler öncesi ceza indirimi yasasını çıkararak yüzbinlerce insanı sevindirin.

İnanıyor ve umut ediyoruz ki, 2019 Yılı Mahkumları Sevindirecek

Kapsamhaber/ Kurtraca

Yorumlar (9)
Mahkum eşi 2 yıl önce
İnşAllah yaa bi an önce çıkarırsınız gerçekten çok zor durumdayız rabbim yar ve yardımcımız olsun af haberlerine bakmaktan çok yorulduk tükendik bittik artık bizimde yüzımüz gülsün artık çıksın şu af artık çıksın
Hande 2 yıl önce
Nerdee keske ciksa
Kader 2 yıl önce
Yeter artık bu milletin gururu nu dugularnı incidip durmayın bu teklif 8/9 önce sunuldugundada 50 mv vardı diyorsunuz ya 50 mv ne yapa biliriz diye hep a partisinin teklifleri geçiyor meclisten artık biran önce ceza indirimi nin yasalaşması istiyoruz seçimden önce
Aysel gürlek 2 yıl önce
Af.yada kısmı af.bir umut bekliyoruz.cocuklarimizi
Dışarda eşleri çocukları perişan.sesimizi duyun Allah rızası için
Kavuşsun Babalarına yavrular
Mahkum esi 2 yıl önce
Ciksin artik su af cocuklarimiz rezil bizler reziliz bizim halimizden kim anlayacak kim duyacak sesimizi perisaniz baskanim su af haberlerine bakmaktan biktik artik ne olursunuz secimden once ciksin artik
resul altintas 2 yıl önce
secimden once .namuslilara mahkumlara ceza indirimi
Fatma dagdeviran 2 yıl önce
Bir umut bekliyoruz 10 ay dır umut ediyorumki reyis bizide duycak 2019da annelerin gözünün yaşı akmayacak
Mahkum eşiyim 2 yıl önce
Evet ya inşAllah çıkar bu af ben 6 yıllık evliyim ama eşim 5 yıldır cezaevinde biz artık kavuşmak istiyoruz ne olur duyun sesimizi Allah aşkına bize yardımcı olun
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın