40 günde 42 şehit

7 Haziran seçimlerinden sonra eylemlerin arttığı Türkiye'de iç güvenliğin ne kadar başarılı ve başarısız olduğunu görüyoruz.

Kapsam 16.08.2015, 16:35 25.07.2016, 19:52
40 günde 42 şehit

7 Haziran seçimlerinden sonra eylemlerin arttığı Türkiye'de iç güvenliğin yetersizliği şehit haberlerinin gelmesinde önemli faktör. Yıllarca çözüm süreci diye tutturanların göremediği gerçekler gün yüzüne çıkmaya başladı.

Çözüm süreci sloganlarıyla yola çıkanlar, Sözde PKK'yı dağdan indirecek, silahlarını toprağa gömdürecek ve kalıcı bir barışı ikame edeceklerdi. Dediklerinin tam tersi oldu. Çözüm sürecinde çözülmeler yaşandı. PKK dağdan indi ama silahlarını büyük kentlere gömdü. Büyük kentlerde örgütlendiler. militanlarını metropol şehirlere yaydılar. hücre evleri oluşturdular. 

Çözüm sürecini başlatarak, milletimize kardeşliği, barışı, birlik beraberliği sağlayacaklarını belirten hükümet başarısız oldu. Daha çok bölünmenin, daha çok silahlanmanın, daha çok şehit vermenin ve daha çok Türkiye'nin huzur ve güven ortamının bozulmasının sebebi oldu çözüm süreci...

Türkiye’nin barış ve huzurunu hedef alan terör örgütlerinin son 40 gündeki saldırılarında asker, polis ve korucuların aralarında bulunduğu 41 güvenlik görevlisi şehit edildi, 13 kişi yaşamını yitirdi, 154 kişi yaralandı. Çatışmalarda 43 terörist öldürüldü, 9 terörist yaralı ele geçirildi.

Yorumlar (0)
banner442