Alexa

"50 bin çalışanla birlikte ben de ihraç edildim"

FETÖ'nün 15 Temmuz Darbe girişimi sonrasında binlerce insan cezaevlerine atıldı. İşinden oldu. İçlerinde mağdurlarında olabileceği varsayımıyla elimize ulaşan feryat dolu bu mektubu yayınlıyoruz.

"50 bin çalışanla birlikte ben de ihraç edildim"
banner327
15 Temmuz darbe girişiminden sonra FETÖ'ye üye olduğu gerekçesiyle kamudan uzaklaştırılanların sayısının oldukça fazla olduğu bilinmektedir. Gerçekten mağdur olanlar için hükümetin FETÖ, mağdurlar için açtığı yolu da istismar etmek için kolları sıvayan şer güçler işi sulandırma yoluna girdikleri de sıkça yazılıp çizilmektedir.

Diger taraftan savcılıklara FETÖ üyeleri tarafından isimsiz ihbar mektupları gönderilerek, FETÖ'cü olmayanların ihbar edildiği, bunların gözaltına alınmasıyla birlikte çok sayıda mağdur yaratıldığı ve siyasi iradeyi zor durumda bıraktığı hem de asıl örgüt üyelerini kamufle ettiği belirtiliyor.

FETÖ'nün 15 Temmuz Darbe girişimi sonrasında binlerce insan cezaevlerine atıldı.İçlerinde mağdurlarında olabileceği varsayımıyla elimize ulaşan feryat dolu bu mektubu yayınlıyoruz.

Selamlar.
Ben Fikret Çevik.

Türkiye Kömür İşletmeleri Kurumu Ege Linyit İşletmesi Müessese Müdürlüğü Manisa/Soma'da memur olarak görev yapmakta iken önce açığa alındım ve 50 bin çalışanla birlikte ben de ihraç edildim.Yaklaşık bir ay açıkta bekledim ama kurumum tarafından hiçbir soruşturma yapılmadı ve bana bilgi verilmedi. Malum darbe olayından 5 ay kadar önce istifa ettiğim sendika yüzünden ihraç edildiğimi düşünüyorm. Çünkü kimse gerekçesini söylemedi.

​Fetö vb. hiçbir illegal örgütle işim olamaz, hatır için üye oldum. Ama istifa etmiş olmama rağmen memuriyetten ihraç edildim. Amirlerim dışında kimseden emir almadım. Hep devletimizin çıkarlarını gözeterek çalıştım. Tuşlarına fazla basıp kırarım diye devletin ne klavyesini ne de mauseunu kullandım kendi kazancımla aldım. Yine kalemlik,evrak rafı,zımba vb kırtasiye malzemelerini de kendim aldım.Devlete yük olmak istemedim. Olur da unutarak özel bir işim için kullanırım diye devletin işi için bile devletin verdiği kalemi kullanmadım. Bütün bunlara çalışma arkadaşlarım,şefim,müdürüm şahittir.Destek göremiyoruz pek fazla,lütfen sesimizi duyun. Biz milletini ülkesini seven insanlarız soru çalarak,hak yiyerek memur olmadım. KPSS ile hakkımla, emeğimle memur oldum. Sizlerden bize sahip çıkmanızı diliyorum.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 06 Aralık 2016, 14:40
YORUM EKLE
YORUMLAR
H
H - 3 yıl Önce

Görev diye cikarilan askerlerde magdur kimseye zarar dahi vermeden kışlalarına döndüler ama hala tutuklular.. kimse duymuyor sesimizi

Ömer
Ömer - 3 yıl Önce

hassasiyetiniz için teşekkür ederim. i̇nsanlar adeta tecrit ediliyor. devletimiz biraz önce bu konuda adımlar atmalıdır.

Hakan
Hakan - 3 yıl Önce

benim gibi binlerce insan da aynı durumda 40bin öğretmen de sorgusuz sualsiz devletin açılmasına izin verdiği desteklediği sendika üyeliği yüzünden ihraç edildi vatanını seven demokrasiye bağlı insanlara reva mı bu?

Hatice Kübra
Hatice Kübra - 3 yıl Önce

devletini seven dürüst namuslu ahlaklı binlerce insana yazık oldu suçlu olanlar tabi ki cezasını çekmeli lakin bankada parası olanlara parasını iade edip parası var diye insanları ihraç etmek ne kadar doğru?ya da o bankada hesabı olan siyasilere neden dokunulmadı?

Mağdur hoca
Mağdur hoca - 3 yıl Önce

Bu zulüm nezaman bitecek. Adalet ne zaman tesis edilecek

ihraç
ihraç - 3 yıl Önce

geçmiş olsun fikret bey. Sizin gibi binlerce kişi oldu malesef

haymin
haymin - 3 yıl Önce

Merhaba.Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'in Adana Müftüler Toplantısında FETÖ soruşturmalarındaki 'HAKKANİYET' vurgusunu okumuşunuzdur.Lütfen siz de medya olarak dile getirin sadece  ve sadece eskiden üyesi olduğum sendika yüzünden daha fazla canım öğrencilerimden uzak kalmak istemiyorum.Yeter artık bitsin bu çile....Ben ne yaptım bu vatana....Lütfen sizin vicdanınıza güveniyorum.Allaha emanet olun

Tülay
Tülay - 3 yıl Önce

Merhaba,bu yazıyı burdan okuyunca tükenmekte olan ümidim tekrar yeşerdi..demekki dedim bizleri duyan değer verenler de varmış.yasal sendika ve bankanın darbeye karışmamak şartı ile suç olamayacağını,devletin zan ile hareket etmemesi gerektiğini buradan bir kere daha haykırmak istiyorum.teşekkürler güzel insanlar,insanlık henüz ölmemiş dedim tekrardan