Alexa

50 yılda Anlatılamayan Kızılelma...

 Zeytin Dalı Harekatı ve Afrin operasyonu ile adını duyduk Kızılelma'nın. Türk Milliyetçilerinin ve Ülkücülerin önemli bir sembolü olan Kızılelma aynı zamanda Türk Milletinin de tarihler boyunca ulaşmak istedikleri biricik ülküleri olmuştur.

50 yılda Anlatılamayan Kızılelma...

Zeytin Dalı Harekatı'nda bir gazetecinin, "İstikamet neresi" sorusuna Mehmetçik, "Kızılelma" cevabını vermesinden sonra bu sözler basına bomba gibi düştü. hemen ardından, Ankara Sanayi Odası 54. Yıl Ödülleri töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bir askerin “Nereye gidiyorsunuz?” sualine “Kızılelma’ya gidiyoruz” dediğini hatırlatarak, “Evet, bizim bir Kızılelma’mız var. Biz o hedefe doğru gidiyoruz” ifadelerini kullandı. Böylece, Türkiye'nin gündemi haline gelen Kızılelma bir anda medyada da işlenmeye başlandı.

Kızıl elma nedir? soruları art ardına Televizyonlarda, gazetelerde, internet sitelerinde ve sosyal medyada anlatıldı ve tartışıldı.

Kızılelma ile ilgili bilende bilmeyen de konuşmaya başladı. 'Kızıl Elma' internette en çok arananlarlar arasına girerken diğer taraftan, Ülkücü Hareket' ve Milliyetçi Hareket Partisi'nin ana temel fikir atmosferinde altı kalın çizgilerle belirginleştirilen fakat ülkücülerden başka kimsenin göremediği Kızılelma, Türk Milleti hatta Türk dünyası tarafından görülmeye, anlaşılmaya ve tartışılmaya başlandı. Kızılelma'nın İhtiva ettiği mana, kapladığı alanın büyüklüğü bir anda farkedildi.

Bütün gayretlere rağmen 50 yıldır anlatılamayan "KIZILELMA" üç kelimeyle Türk milletini sararcasına, gönlüne taht kurarcasına nasıl anlatılabildi.? Nasıl oldu da Kızıl elma basında bu kadar yer buldu? İlk defa bir Devlet Başkanı nasıl oldu da Kızılelma gibi her devirde tehlikeli görülen bir kelimeyi kullanılabildi? 

Şimdi Türk milletinin ruhu hop hop ediyor...

Türk milleti son 50 yıldır belkide ilk defa bu kadar kalabalık toplu olarak  heyacanlanıyor ve turana yürümeye hazın hale geliyor.

Garabey

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 31 Ocak 2018, 00:48
YORUM EKLE