banner434

banner433

7. Uluslararası Battalgazi Bilimsel Çalışmalar Kongresi başladı.

Malatya Turgut Özal Üniversitesi Rektör Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut’un Onursal Başkanı olduğu, 7. Uluslararası Battalgazi Bilimsel Çalışmalar Kongresi başladı.

Kapsam 29.01.2022, 13:28 29.01.2022, 13:56
7. Uluslararası Battalgazi Bilimsel Çalışmalar Kongresi başladı.

Rektör Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut’un Onursal Başkanı olduğu, 7. Uluslararası Battalgazi Bilimsel Çalışmalar Kongresi başladı.

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Talas başkanlığında Doç. Dr. Şükrü Bingöl, Dr. Hülya Berktaş Bingöl, Dr. Munise Duran, Ali Söylemez, Dr. Alper Tutçu, Dr. Serkan Gün ve İbrahim Kaya’nın organizasyonu ile hazırlanan 7. Uluslararası Battalgazi Bilimsel Çalışmalar Kongresi’ne ilgi büyüktü.

Sosyal Bilimler, Fen Bilimleri, Matematik, Mühendislik, Astronomi ve Astrofizik, Sağlık ve Spor Bilimleri, Güzel Sanatlar, Ziraat ve Veteriner Bilimleri alanlarında uzman akademisyenleri bir araya getiren kongrenin açılışı Onursal Başkan Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut ve Prof. Dr. Mustafa Talas’ın konuşmaları ile gerçekleştirildi.

Ekonomik Kalkınma ve Sosyal Araştırmalar Enstitüsü İKSAD’ın amaç ve hedeflerine değinen Prof. Dr. Mustafa Talas, “Ulusal ve Uluslararası birçok çalışmayı İKSAD iş birliği ile başardık ve daha güzel icraatları da şimdiden planlıyoruz. Bugün çok önemli bir program gerçekleştiriyoruz. Onursal Başkanımız Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut’a da çalışmaları için teşekkür ediyoruz. Çünkü Malatya’nın ismini her alanda Dünya’ya duyuran bir hocamız. Henüz 3 yıl geçmeden Dünya Üniversitesi olma yolunda büyük yollar kat edildi. Bir üniversite şehri olan Malatya’nın bu anlamda çok avantajlı olduğunu belirtmem gerekiyor. Aynı zamanda Turgut Özal gibi Türkiye’nin önünü açmış, çığır aşmış bir liderin ismini taşıyan üniversitenin başında olmanın sorumluluğunu her zaman gösteren sayın rektörümüze memleketim ve Türk Milleti adına teşekkür ediyorum. Kongremizin gelecek için önemli sonuçlar vermesini temenni ediyorum.” şeklinde konuştu.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)