Alexa

AB'nin PKK İtirafı...

Avrupa Birliği'nin Komisyonu sözcüsü yapan Kocijancic, PKK'nın Avrupa'da faaliyetlerine izin verilmesine ilişkin bir soruyu yanıtladı ve çok açık itirafta bulundu.

AB'nin PKK İtirafı...
Avrupa, terör örgütlerine karşı her ne kadar tavrını gösterdiğini söylesede terör örgütlerine karşı musahama gösterdiği bütün dünya tarafından bilinmektedir. Avrupa, 'bana dokunmayan yılan bin yaşasın' deyişiyle hareket ederek kana susamış örgütleri yandan yandan desteklemektedir.

Hünüz bir kaç gün önce Avrupa Birliği'nin Komisyonu sözcüsü  görevindeki Kocijancic, terör örgütü ile mücadelede başarısız olduklarını kabul edip ortaya çıkmış olan tabloyu ''Başarılı olamadığımız anlamına gelmekte'' sözleriyle özetliyor. 

AB Sözcüsü Maja Kocijancic, terör örgütü PKK ile mücadelede başarılı olamadıklarını kabul ediyor. Kocijancic, terör örgütleri listesinde olmasına rağmen PKK'nın Avrupa'da faaliyetlerine izin verilmesine ilişkin bir soruyu yanıtlayarak; "PKK’yı terör örgütleri listesine eklemek, terörle mücadele etmek için aldığımız önlemlerden biri. Bu mücadele maalesef hala devam ediyor. Buradaki maalesef, bizim hala terörle mücadelede başarılı olmadığımız anlamına geliyor. Bu mücadele çok net ve kesin bir amaçla sürüyor" diyor.

AB'de, Ankara'yı özellikle PKK ve FETÖ operasyonları nedeniyle sık sık eleştiriyor. PKK, Avrupa ülkelerinde para topluyor, eleman temin etmeye çalışıyor. Örgütün televizyon kanallarının yayın yaptığı Avrupa ülkelerinde terör örgütünün elebaşları rahatça hareket edebiliyor. Terör örgütleri listesinde olmasına rağmen Avrupa'da PKK'ya karşı operasyon düzenlemiyor..

Sözcünün itifafları gösteriyorki Avrupa iki yüzlü hareket etmekte ısrar ediyor. Birgün besledikleri ve büyükttükleri ve bir başka milletlerin başına musallat ettikleri terör örgütleri bir gün kendilerine dönecektir. Aslında bir taraftan Avrupa bundan korkuyor.

Dün akşam saatlerinde İstanbul Beşiktaş'ta 38 kişinin ölümüne sebep olan bombalı terör eylemi üç beş zibidinin yaptığı bir iş olarak algılanmasının mümkün olmadığını hepimiz biliyoruz. Türkiye üzerinde çirkin emelleri olan bir takım karanlık noktaların ve dolayısıyla devletlerin parmağının olduğunu bilmek için müneccim olmak gerekmez.

​Garabey 

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 11 Aralık 2016, 17:54
YORUM EKLE

banner325