Alexa

Adnan Öz Kimdir, Ne İş Yapar?

Adnan Öz merak edilen yazarlardan birisidir. Bazı gazetelerde köşe yazarlığı yapan ve kısa zamanda 3 kitap yazan ve şiir denemeleri bulunan Adnan Öz kimdir? Adnan Öz ne iş yapar?

Adnan Öz Kimdir, Ne İş Yapar?

Yazar ve şair Adnan Öz, "DİKİNE" isimli kitabında, Kadim tasavvuf tarihinde 'makam', kararlı ve düzenli çabalarla kazanılan ahlak ilkesi olarak açıklandığını dile getirerek, "0 filmde dendiği gibi "Yürümek yeterli, davet edilenler yolu bulacaktır." Günümüzün siyaseti nasıl türlü oyunlar ve hileler üzerine kurulmuş olsa da onu düzlüğe çıkartacak olan yine bizleriz." ifadeleri ardından, "Makamlar milleti tahakküm altına almak için değil millete hizmet için vardır. Bizde değerli olan yol olduğu için geçmişte dile getirdiğimiz düşüncelerimizi içeren yazılarımızı da kitaba aynen aktardık. Dün ve bugünün izdüşümü. Bu yazdıklarımız da bizim yolumuz ve viraneliğimizdir." diyor.

"Dayı Cemil Güzel Adam" kitabında, "bu kitapta (ruhumu sunarken) değişen ve şekillenen dünyamı sunmak istedim." ifadelerini kullanarak, "Her anlatı, dile geliş bir nevi yazanın yalnızlığı ve çaresizliği değil midir?" çok açık ifade ilede kendini anlatıyor. Geçmişe ait birçok konuda fikirlerinin değiştiğini fakat yazılarını düzenlerken, daha sonra farklı düşündüğünü ancak yazılarını elemek yerine orijinallerine sadık kalmayı tercih ettiğini belirtiyor. kitabında çeşitli mesajlar veren Adnan Öz "Kendimizi; kibir, öfke ve nefret çukurundan, mütevazilik, hoşgörü ve sevgi zirvesine çıkaralım." diyor.

"Gerçekler Acıtır" kitabında Adnan Öz, “Aşkın sınırını belirleyen nedir? Ya da aşk sınır tanır mı?" şeklinde sorulara cevap ararken, "İnsanoğlunun tarihiyle özdeş bu soruların cevabı kadim edebiyat geleneği içinde yüzlerce eşsiz eserde irdelenmiştir. Her yazar, aşkın(ın) peşinde viran olduğu yılların izdüşümlerini, yüreğinde taşıdığı acısını sözcüklere döker.Aşkın ve varoluşun peşinden ülkesini terk edip İstanbul’a gelen Azat da yolun ve viran olmanın rehberliğinde, gerçek aşkı arıyor." ifadelerinin ardından "Aşkın peşinden binlerce kilometre yol tepen Azat, insanın geleceğini belirleyen coğrafyanın kaderine de boyun eğmek zorunda kalıyor." diyor

Adnan Öz Kimdir?

Uzun süredir gazetelerde köşe yazarlığı yapan Adnan Öz aslen Çarşambalıdır. Samsun Özel Oluşum Çok Amaçlı Diş Laboratuvarı Limited Şirketi ortağı olan Adnan Öz, Yazdığı duygu dolu kitaplarla da adından söz ettirmeye başladı. Dayı Cemil , Güzel Adam, Dikine ve Gerçekler Acıtır isimli kitapları ve “Yüreğe Gömülen Veda” roman ve “Anneye Ağıt”adını verdiği şiir denemelerinde yazarı olan Adnan Öz, evli ve iki çocuk babasıdır.

KAPSAMHABER

YORUM EKLE