Alexa


Ahu Güngör Ağca, “Af” Romanıyla Samsunlularla Buluşuyor

Ahu Güngör Ağca, yeni kitabı “Af” romanınıyla imza gününde Karadeniz Kitap Fuarı’nda Samsunlular ile buluşacak. peki merak edenler için Ahu Güngör Ağca kimdir?

Kapsam 12.02.2019, 12:07
Ahu Güngör Ağca, “Af” Romanıyla Samsunlularla Buluşuyor

Kadının güncel sorunlarını, dostluğu ve insan ilişkilerini işlediği ilk romanıyla edebiyat dünyasına sağlam adımlarla giriş yapan Ahu Güngör Ağca, “Af” romanının imza gününde Samsunlu okurlarıyla buluşuyor.

17 Şubat Pazar günü Karadeniz Kitap Fuarı’nda, 2’inci salonda 203 numarada bulunan Martı Yayınları standında 14.00-16.00 saatleri arasındaki imza gününde kitabını sevenleri için imzalayacak olan Ağca, hayatı boyunca hep yazdığını “Af” ise ilk romanı olduğunu belirtiyor.

Af romanı; “çağdaş” ve “modern” gibi kategorik tanımlara sıkıştırılan kadınların, dışarıdan görünene hiç de benzemeyen hikâyesini iki yakın dostun hayatı üzerinden anlatıyor. Türkiye gündemini her zaman meşgul eden ve son yıllarda özellikle ayyuka çıkan kadına şiddet konusunda; şiddetin sınıfı, yaşı, mesleği olmadığını ve erk sahibinin okumuş, eğitimli olmasının hiçbir şey değiştirmediğini gözler önüne seren Af, günümüz ilişkilerini de kendine has diliyle sorgulayarak gerçekçi bir okuma deneyimi sunuyor. Bakıp da görmeyi reddettiklerimiz, yapabilecekken yapmadıklarımıza bir isyan niteliğinde olan roman, başkarakterleri Zuhal ve Leyla’nın nezdinde, bu topraklarda yaşayan kadınların dünü, bugünü ve yarınından bir kesit sunuyor. Onun öncülüğünde çuvaldızı önce kendine sonra hepimize batırıyor.

Arka Kapak:

İnsan önce kendini affetmeyi başarabilmeli, yeniden başlamak için…

İki gerçek dost Zuhal ve Leyla…

Onlar her bir kadının sureti, dünü, bugünü, yarını…

Zuhal geçmişte kalmış bir aşkın peşinde iz sürüp, insanlığını, hayatını ve ne kadar iyi bir dost olduğunu sorgularken, iç sesi de en acımasız haliyle kendisine eşlik ediyor.

Kadınların hiçbir zaman sıradan olamayan günlük hayatından bir kesit sunan Af, son derece gerçekçi, bu sebeple de ürkütücü bir hikâye anlatıyor.

Ortak bir acıyı paylaşmak için ille de tanışması gerekmeyen, bu topraklarda hayatta kalan kadınların hikâyesini…

Ahu Güngör Ağca kimdir?

İstanbul’da doğdu. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun oldu.  Bir süre medyada çalıştıktan sonra halkla ilişkiler sektörüne geçiş yaptı. Halen ulusal ve uluslararası birçok markanın stratejik iletişim danışmanlığını yürütüyor. Ağca, hayatı boyunca hep yazdı,  “Af” ise ilk romanı

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
18°
parçalı az bulutlu
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P