Ak Kurtlar Yuvaya Dönüyor

Yazar Hüseyin Kurt'tan bomba gibi bir yazı. Son günlerde en çok tartışılan konulardan birisi de “MHP, AKP’den oy alacak mı?” sorusuna cevap verdi.

Kapsam 19.06.2018, 13:46 19.06.2018, 15:16
Ak Kurtlar Yuvaya Dönüyor

Son günlerde en çok tartışılan konulardan birisi de “MHP, AKP’den oy alacak mı?” sorusuna "EVET" cevabı veren Kurt, “Ak Kurtlar” yuvaya dönüyor!" ifadelerini kullandı.

12 Eylül askeri darbesinden itibaren 2000’li yıllara kadar bir şekilde yolunu Milliyetçi Ülkücü camia ile ayırmış, 2000 yılından sonra ise AKP saflarında siyaset yapan ve kendilerini Ak Kurt olarak tanımlayanların çok büyük bir çoğunluğun MHP’ye bu seçimlerde sistematik olarak oy vereceklerini belirten Hüseyin Kurt; "15 Temmuz sonrası süreçte MHP’nin ülke adına duruşunu, siyasetini ve cephesini daha iyi anlayanlar ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin uyarı, öngörüleri ve söylemlerini ancak idrak eden AKP seçmeni ülke adına çok rahat oyları bölüştüreceğini söyleyerek “Evde 4 oyumuz var, 2’si ni MHP’ye vereceğiz” diyebiliyor." şeklinde kaleme aldığı yazısında; "15 Temmuz Cumhuriyet tarihindeki en önemli toplumsal olaylardan birisiydi. Böylesi bir süreçte MHP Genel Merkezinin ilk saatlerden itibaren duruşu ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin çağrı ve söylemlerine ahde vefa olarak “Tayyip’i Bahçeli kurtardı!” söylemleriyle MHP’ye oy verecekler." dedi.

MHP’ye ciddi bir oy geleceğinin Görüldüğünü söyleyen Hüseyin Kurt'un yazısı şöyle devam ediyor:

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)