Akademisyen Dr. Fikret Dündar Kimdir?

Fikret Dündar kimdir? Fikret Dündar; renkli ve saygın kişiliği, güftekâlığı ve eserleriyle, ilerlemiş yaşına rağmen sanat, musiki çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

Kapsam 17.06.2021, 23:14
Akademisyen Dr. Fikret Dündar Kimdir?

Aslen Kırklareli Vize'li olup, bazen İstanbul' da bazen de Samsun Atakum Mevlana Mahallesi' ndeki evinde ikâmet eden Fikret Dündar; renkli ve saygın kişiliği, güftekâlığı ve eserleriyle, ilerlemiş yaşına rağmen sanat, musıki çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

Fikret Dündar; Tarım ve Orman Bakanlığı' da çalışmasının yanısıra, İzmir Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi, Özel Darüşşafaka Lisesi gibi okullarda eğitim görüp mezun olmuştur.

Samsun Ondokuzmayıs Üniversitesi( OMÜ ) Ziraat Fakültesi' nde de Akademisyen ve Dr. olarak uzun süre hizmet etmiştir.

Fikret Dündar' ın Atakum'daki evine sürpriz bir ziyarette bulunduk.İçeri odaya girdiğimizd; sesi son derece yüksek açılmış bir sanat müziği eserinin, telvizyondaki yayınına şahit olduk. Yüksek sesle dinlemesinin sebebini sorduğumuzda; % 50 işitme sorunu olduğunu söyleyip, kulaklığını takınca sohbete başladık.

Bu güne kadar binlerce şiiri olduğunu, bunlardan beste yapılıp TRT TSM Repertuvaı' nda, sözleri kendisine ait 11 şarkının bulunduğunu söyledi.

Ayrıca; besteci Hasan Şanlıtürk' ün Fikret Dündar' ın sözlerinden yaptığı " Sazlar Özler Maziyi "adlı bir de müzik albümü bulunuyor.

Güftekâr Fikret Dündar; bu albümünden bir adedini de muhabirimize hediye ederken; muhabirimiz de Fikret Dündar' a " Çocuk Sevgidir, Çocuk Bayraktır " adlı, 5. ve çocuk şiirleri kitabını hediye etti.

Fikret Dündar' ın piyasaya çıkan şiir kitapları ise " Sevgi Güvercinlerin Kanatlarında, Hasret Ektim Yollara ve " Gönül pınarımdan esintiler " adlı şiir kitapları olup, ayrıca birkaç da kitap olabilecek şekilde, baskıya hazır şiir dosyaları bulunuyor.

Güftekâr Fikret Dündar' ın ayrıca Türkiye genelinde açılan şiir, güfte ve beste yarışmalarında aldığı ödülleri de mevcut.

Kendisini tebrik, bizi evine kabul ettiği için de çok teşekkür ediyoruz.

Oktay ZERRİN- Özel Haber- Samsun

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)