Alaattin Çakıcı Adına MHP ye Gelenler Kim?

Ünlü Kabadayı Alaattin Çakıcı, Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye hitaben yazdığı mektupta; "Hala koltuğunuzda gözü olanlar var" ifadelerini kullandı.

Kapsam 18.08.2018, 13:12 18.08.2018, 22:16
Alaattin Çakıcı Adına MHP ye Gelenler Kim?

Kabadayı Çakıcıadını kullanarak pirim yapmaya, etrafı haraca bağlamaya veya adını kullanarak çeşitli menfaatlere yönelik hareket içerisinde bulunanlara karşı uyarılarda bulundu. 

Milliyetçi Hareket Partisi Lideri Devlet Bahçeli'nin Alaattin Çakıcı'yı ziyareti sonrasında Çakıcı adını kullanarak MHP yöneticilerine ve genel başkanına gidenlerin olduğu yönündeki bilgilerin Çakıcı'ya ulaşmasından sonra akıllara "kim bunlar" sorusu takıldı.

"Ben size bugüne kadar kimseyi göndermedim."

 Alaattin Çakıcı mektubunda Bahçeli için: “Yaşadığım sürece yalnız kalsanız dahi ben ve oğlum bedenimizi size hiç düşünmeden feda ederiz.” diyerek Bahçeli'ye ne kadar önem verdiğini çok açık ifadelerle anlatırken, çok açık şekilde de şu kelimeler ile de uyarıda bulunuyor: "Turgay Baştürk’ün yardımcısı avukat bey ziyaretime geldi. Son gelişen hiçbir olaydan haberdar değilim çünkü hastane odasında yatan adamın dışarıdan hiçbir haberi olmaz. İl başkanı Turgay’ın sizin ağzınızdan bana söyledikleri genel merkeze bir sürü insan adıma geliyor. Ben size bugüne kadar kimseyi göndermedim.Turgay ile haber gönderdim oğlumun harici benim adıma kimseye itibar edip kabul etmesin."  

MHP Lideri Devlet Bahçeli'ye karşı sevgisini yine şöyle belirtiyor Çakıcı; "Saffet Sancaklı’nın yanında Kuran’a el bastım yaşadığım sürece yalnız kalsanız dahi ben ve oğlum bedenimizi hiç düşünmeden feda ederiz. Kuran tarih kitabı değildir. 

Son gelişmelerle ilgili Çakıcı olayı şöyle anlatıyor: "Turgay Baştürk’ün yardımcısı avukat bey ziyaretime geldi. Son gelişen hiçbir olaydan haberdar değilim. Hastane odasında yatan adamın dışarıdan hiçbir haberi olmaz. İl başkanı Turgay’ın sizin ağzınızdan bana söyledikleri genel merkeze bir sürü insan adıma geliyor. Ben size bugüne kadar kimseyi göndermedim.Turgay ile haber gönderdim oğlumun harici benim adıma kimseye itibar edip kabul etmesin." dedi.

Alaattin Çakıcı mektubunun devamında şöyle diyor;

Çevrenizde hala size ihanet edenler var

Musavat Dervişoğlu ziyaretime gelmeden 15 gün evvel Saffet ve Turgay ile şahsınıza haber gönderdim.Amacım mecliste siz elinizi kaldırdığınız zaman onun da elini sizinle birlikte kaldırmasıydı. Çevrenizde hala size ihanet edenler var. Para tahsilatı yapan il başkanları var.Tefecilik yapan yardımcıları var ve bunlar adına hareket eden insan ve insanların olduğunu biliyor musun? Ve bunlardan bir tanesinin kullandığı kişinin oğluma 238 bin Lira borcunun olduğunu biliyor musun? Ben bu borcu sildim.

Toprağın altında da ülkücüyüm

Sayın Genel başkanım benim Allah’dan başka kimseden özel bir isteğim olamaz. Ama bir dostum bir sevdiğim haberim olmadan bana bir iyiliği dokunmuşsa ona da diyecek bir şeyim yoktur. Ben ömrümde sert adam oldum ama asla serseri biri olmadım. Benim kıblem bellidir. İnanç olarak Kabe Kabe’dir. Vatandaş olarak yerim devlet bekasıdır. Toprağın altında da ülkücüyüm. Ömrümde kimseye kahpelik yapmadım. Saffet’in (Sancaklı) yanında ettiğim yemine de sonuna kadar sadığım.

65 yaşındayım. Dünyayı iki defa dolaştım 4 bine yakın kitap okudum. 40 yıldır gündemden düşmedim. Benim de bilgi birikim ve öngörüm var. Sizi hala çevrenizde yalan söyleyenler kandıranlar koltuğunuzda gözü olanlar olduğunu sakın unutmayın. Yukarıda bahsettiğim gibi bugüne kadar size kimseyi göndermedim göndermem de. Şahsınıza saygılarımla arz ederim.

Alaattin Çakıcı

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (2)
Sevimtopcu 2 yıl önce
Helal olsun baskanim tam bir vatan sever iyi bir insanın dışarıdan bakınca sert kötü görünüp bilinenler içinde bir melek gibi yumuşak kalbi olduğunu kimse bilmez dışardan yüzüne gülüp de arkadan kahbece kotuluk yapmaktan çok iyidir
Can murat yaman 3 yıl önce
Sedat pekeri kimse satın alamaz