Alaattin Çakıcı'dan İsrail'e Sert Tepki!

Ünlü kabadayı Alaattin Çakıcı İsrail'e tepki gösterdi. Mescid-i Aksa'ya girmek isteyen Filistinlilere yönelik saldırıları lanetledi.

Kapsam 28.07.2017, 22:06 28.07.2017, 23:21
Alaattin Çakıcı'dan İsrail'e Sert Tepki!

İsrail'in Filistinlilere yönelik saldırılarına karşı müslümanların duyarsız kalmaması gerektiğini ifade eden veren Çakıcı,  Mescid-i Aksa'nın ibadete kapatılması sonrasında kapılarına metal arama dedektörler yerleştirilmesi, Mescid-i Aksa'ya girmek isteyen Filistinlilere yönelik saldırılara sert bir dille tepki gösterdi.

Alaattin Çakıcı'nın İsrail'e tepkisi şöyle:

Çakıcı; "Osmanlının tarih sahnesinden silinmesinin temelinde emperyalist akıl ve arkalarındaki dünya siyonizm teşkilatıdır."dedi. Bu zamandan sonra Filistin topraklarının İngiliz sömürgesi haline geldiğini belirten Çakıcı;  2. Dünya harbinde daha fazla musevi yerleşmek kaydıyla silahlı terör örgütleri kurularak önce ingiliz görevlilerine suikast yaparak silahlı propaganda ile "dünyada bizde varız" diyerek bu katliamlarına devam ettiler." dedi.

İsrail'in, Müslüman Filistinlilere ilk büyük katliamlarını Deir Yasin köyünde olduğunu, kuruluş sürecine kadar bazı arapların para karşılığında topraklarını yahudilere sattığını İsrail'in ise kısa zamanda topraklarını genişlettiğini belirterek, 1948'e kadar daha iyi organize olarak katliamlarını devam ettirdiklerini, Dünya siyonizminin desteğiyle ve Amerika'nın önderliğinde bağımsızlığını ilan eden İsrai, Birleşmiş Milletleri de yanına alarak Arap dünyasının içine batılı üst akıl gibi bir veba üreten bir devletin temellerini attıklarını ifade etti.

1956 Süveyş Kanalı Nasır millileştirmesinde İngiliz, Fransız, ve israilliler Mısır'ı isgal etmeyi düşünürken Rusya ve ABD araya girerek bu oluşumu kısmi olarak durdurduklarını belirten Çakıcı şöyle dedi: "Amerika ve batılı güçler israili sürekli ekonomik, silah ve teknoloji ile güçlendirerek 1967 savaşlarında topraklarını 2-3 misliye çıkartarak aynı Batının şımarık çocuğu Yunanlilar gibi orta doğu ve Amerika'nın ön karakolu fitne devlet, Kudüsü Filistinlilerin iken işgal ettiğinde dünya sessiz kaldı. Musevi İsrail Devleti'nin Dicleden Nil'e kadar ütopik hayalleri olan büyük İsrail devletinin projesini yıllar içerisinde ve hala o projenin hayata geçmesi için 60 yıldır Filistinlilere çoluk- çocuk, kadın- ihtiyar demeden katlediyor. Bu uluslararası hukuku ihlal eden terötist devlet, Birleşmiş Milletler Kurulu'nun hiç bir dönem ciddiye almadan Ortadoğu'da ABD'nin ve batının jandarmalığını yaptı. orta doğu'da kötülüğün merkezi olan bu zihniyet, amacı Mescid-i Aksa'yı ağlama duvarının altından yıkmak, İslam Dünyası ile Armageddon savaşını çıkarmak en büyük gayretleridir. ABD ile birlikte ne hazindirki bazı arap ülkeleri israilin bu zulmüne ortak olarak din kardeşlerinin günden güne yok edilmesine çanak tutmaktadır. İslam dünyasında Filistin konusunda, 15 yılda Türkiye devleti elinden geleni yapmaktadır. Daha evvelde one minute ile başlayan mavi Marmara ile devam eden, 9 müslüman Türk evladını hunharca katleden bir korsan devletinin katliamına göz yummuşlardır. 

Yine önceden Fetullah denilen gavur imamı Amerika daki haber ve televizyonlarda demeç vererek, "Mavi Marmara dakiler otoriteye karşı geldi" demişti. 

Hz. Süleymandan sonra fitne Yahudiler İsrail Devlet'ini, milattan  7 asır evel ikiye bolmüştür. önceİ İsrail Devlet'ini daha sonra da Yehudi krallığını romalılar milattan 70 yıl sonra dünyanın her yere dağıtmıştır. 'ünyanın her yerinde zulüm baskı görerek darp edilen bu toplum ezilirken sonra dünyanın her yerinde örgütlenerek her türlü fitneliğe başvurmuşlardır. 

 2. Dünya savaşında da soykırıma uğrayan bu fitneler güçlendikten sonra kendilerine zulüm eden bu büyük sürgünde hristiyanları unutup Filistine yerleştikten sonra kendilerine düşman olarak Müslüman Arapları seçmişlerdir. 

2000 yıllık uzun bir sürgün sürecinde zulüm yapan Hristiyanlarla birlikte müslüman araplar onlara endülüs'te, osmanlı coğrafyasında, hoşgörülü, vefalı davrandıklarını unutarak batılılarla iş birliği yapmışlardır. Kendilerine islamı düşman seçen bu terör devleti şunu bilmesi gerekirki, Medine site devletinde Resullullah efendimiz ile birlikte imzalanan 23 maddelik medine vesikasının yahudilerin rahatlığı ve güvenliği için ve kendilerinin lehine lehine olduğunu bilmiyorlar mı?

Bugün de Fas'tan başlayıp Afganistana kadar 22 devletin haritalarını değiştirip küçük devletler oluşturmak isteyen ABD ve üst akıl o toprakları İsrail'in güvenliği için Kuzey Irak'tan başlayıp Halep'ten denize çıkacak terörist kürtlerin gri İsrail Devleti'ne dönüştürmek en büyük idaelleridir. 15 Temmuz'da bu projenin bir parçasıdır.

Bizim ülkemizdede hristiyanlar ve museviler dinlerini rahatça yaşarken onlara neden ibadet ediyorsunuz diye devletimizin hiçbir kurum ve vatandaşı tarafından tehdit edilmiyorlar?

Türkiye'de zaman zaman vatandaşlar İsrail konsolosluğuna kara çelenkler bırakarak protesto yapmaktadır. Bu tip eylemler yeterli değildir. Bu tip eylemler, demokratik etkinliktir. Devlemizi yönetenler ülkemizde ve dünya basınında sadece demeçler veriyor.

Birleşmiş milletlerin kararlarının uygulamayan bu terörist devlete başta Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nde yaşayan temiz muslumanlar Kudüs konusuna daha duyarlı olmalıdır. bu işler söz ile olmuyor. Onların müslüman Filistinlilere yapmış oldukları bu zulme her müslüman ülke kendi ülkesinde değil, yabancı ülkelerde, büyük elçiliklerde görevli olanlara gereken dersi vermedikten sonra ister sayın Cumhurbaşkanı konuşsun, ister sayın başbakan konuşsun. Uluslararası ilişkilerde devletin milli çıkarları söz konusudur. Konuşabilecekleri kadar konuşabilirler. Bu aziz millet, Türkmen Dağı'na Allah nizamını dünyada bir adım ileriye götürmek için şahadete talip olmuştur. Müslüman Türk ülkücüleri, Alperen ocakları, AKP gençlik kolları Türkmen dağı'na gittiği gibi yurt dışına ( Filistine'de) gidebilir. Aziz Türk milletine gönül vermiş insanlar birlikte hareket etmelidir. 

Yine batının düğmeye basarak Adalet yürüyüşü altında Ankara'da başlayan maltepe'de bitirilen o yürüyüşü organize eden bir partinin başkanı ve milletvekilleri bilmelidir ki, Adalet sadece Türkiye'de aranmaz neden sokağa çıkmıyorsunuz.? Filistinde katledilen müslüman kardeşlerimiz için Allah'ın Adaletini ihlal eden kalpleri kilitlenmiş, gözlerine perde inmiş kulaklarına ağırlık konulmuş maneviyat ve erdemden nasibini almamış bu terörist devleti uluslararası Adalet için, niçin sokağa çıkmıyorsunuz?

Çıkamazlar, batılı emperyalistlerle bağlantıları vardır.

Adalet kişi için olduğu kadar tüm insanlar içinde vazgeçilmez bir kavramdır. Eğer onlarda Adalet kavramı gelişmişse neden israil zulmü için sokağa inmiyorlar.

Aziz müslüman;

Türk milleti kardeşlerinin ve dünyadaki temiz müslümanlar geçmişteki 2 ay evvel trump denen git-gel akıllı suudi arabistan ve israili ziyaret ettikten sonra katar krizimi ortaya çıkardılar. Körfez ülkelerini Katar'ın üzerine saldılar. bu git-gel akıllı trump, 390 milyar dolarlık silah anlaşmasını Arabistanla yaptı.İhtiyacı olduğu zaman suudi Arabistan'a verilmek kaydıyla 390 milyar dolar haraç almıştır. 12 milyar dolar da Katar'dan almıştır. İşte dünya lideri dedikleri Amerika! Amerik, hala orta doğuda ve Türkiye'deki müslümanlar üzerinde zulmü devam etmektedir. Her türlü israil mallarını ülkemizde yaşayanlar ve dünyadaki müslümanların satın almaları Filistinlilere ihanettir. 

Bu aziz millet unutmasın ki, Filistinde 1. Dünya savaşında şahadet mertebesine ulaşmış binlerce askerimiz var. Orada binlerce şehidimizin mezarı vardır. Filistine ya adam gibi sahip çıkılmalı, ya da söylemleri eylemlere geçmeyen tavırlarla Filistin'de yaşayan kardeşlerimize boş ümit vererek onlara saygısızlık yapmamalıdır.

Aziz Türk milletine ve islam dünyasına saygılarımla arz ederim.

28.07.2017

Alaattin Çakıcı

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)