Alaattin Çakıcı, Kırım Lideri Cemiloğlu ile Birlikte Yemekte Buluştu

Alaattin Çakıcı, cezaevinden tahliye edilişinden sonra sosyal medya hesabından misafirleri ile birlikte sohbetlerini ve görüntülerini paylaşıyor. Çakıcı, bu sefer Mustafa Cemiloğlu ile birlikte fotoğraf ve bir yazı paylaştı.

Kapsam 11.08.2020, 22:19 12.08.2020, 00:55
Alaattin Çakıcı, Kırım Lideri Cemiloğlu ile Birlikte Yemekte Buluştu

Kırım'ın efsanevi lideri Mustafa Cemiloglu-Mustafa Kırımoğlu ifadelerini kullanan Alaattin Çakıcı, "Mustafa Cemiloğlu (Mustafa Kırımoğlu, Kırım’ın efsanevi Lideri)" dedi.

Mustafa Cemiloğlu ve Alaattin Çakıcı’nın teknesinde akşam yemeğinde buluşan Efsanevi lider ile sohbet etti.

Çakıcı sosyal medya hesabından Sovyet zulmünden 75 yıldır vatanlarından sürgüne gönderilen Kırım Türk halkı için sürekli demokrasiden bahseden Avrupa Birliği’ne ve okyanus ötesi Birleşik Devletlere hitaben şunları söyledi “Emperyalistler dünyanın her yerini doğalgaz ve petrol için kan gölüne çevirdiğiniz. Demokrasi ve insan hakları adına Kırım'ın işgalinde neden sessiz kalıyorsunuz?

Alaattin Çakıcı ve Mustafa Cemiloğlu birlikte yemek yediklerini ve sohbet ettiklerinin açıklandığı yazıda Çakıcı şunları söyledi:

"Sovyet zulmünden 95 yıldır vatanlarından sürgüne gönderilen Kırım Türk Halkı için sürekli demokrasiden bahseden Avrupa Birliğine ve Okyanus ötesi Birleşik Devletlere diyor ki; emperyalistler dünyanın her yerini Doğalgaz ve Petrol için kan gölüne çevirdiniz. Demokrasi ve insan hakları adına Kırım’ın işgalinde neden sessiz kalıyorsunuz. Orada petrol ve doğalgaz olmadığı için mi? Nerede sizin temel hak ve vicdan özgürlüğünüz. Kırım Tatar Türkleri Müslüman oluşundan insan hakları din ve vicdan hakları özgürlüğü söylemlerinizi diffirizde dondurup suskunsunuz. Dünyanın sahibi Ruslar mı ki, sessiz kalıyorsunuz? Bu dünyada her milletin yaşama hakkı vardır, adaletsizliğe kafa kaldıran Ruslar da dahil."

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)