Alaattin Çakıcı, Tahliye Olması Ardından Açıklamalar

Ünlü Kabadayı Alaattin Çakıcı tahliye olması ardından açıklamalar gelmeye başladı. Çakıcı'nın tahliyesi avukatı Zeynep Çiftçi tarafından açıklandı. Alaattin Çakıcı , tahliye olmasının ardından sosyal medya hesabından açıklama yaparak, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ve MHP Lideri Devlet Bahçeli'ye teşekkür etti.

Kapsam 16.04.2020, 20:37 06.07.2020, 10:34
Alaattin Çakıcı, Tahliye Olması Ardından Açıklamalar

Alaattin Çakıcı dün gece cezaevinden tahliye edilmesinden sonra sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Çakıcı'nın avukatı, Zeynep Çiftçi Çakıcı'nın tahliye edildiğini duyurdu. Alaattin Çakıcı kimdir, nerelidir, kaç yaşındadır hep merak edildi. Çakıcı'nın hayatı nedir, nasıldır, nerede tutuklandı, ne zaman Türkiye'ye getirildi hep merak konusu oldu. Alaattin Çakıcı, cezaevinden yazdığı mektuplarda sert çıkışıyla da ilgi odağı olmuştu. Cezaevinden kamuoyu oluşturan Çakıcı, Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin kendisini ziyaret etmesiyle de bir zaman Türkiye'nin gündemi haline gelmişti.

Uzun zamandır af yasasının çıkması için sabırsızlanan Mahkumlar ve yakınları 15 Nisan 2020 tarihinde Resmi Gazete'de yayımlanan yeni infaz yasası ile birlikte sevinç yaşadı. Sevenleri tarafından çıkıp çıkmayacağı merak edilen Alaattin Çakıcı ise en çok merak uyandıran isimlerden birisi oldu.

Aff yasasısının yayınlanması ardından Alaattin Çakıcı da kaldığı Sincan cezaevinde tahliye edildi. Alaattin Çakıcı'nın tahliye haberini avukatı Zeynep Çiftçi sosyal medyadan duyurdu. Çiftçi Sosyal medya hesabından yaptığı duyuruda,“Müvekkilim Alaattin Çakıcı tahliye edilmiştir. Eski Kırkpınar Güreş Ağası olan arkadaşı Mustafa Altınhan’ın Sarozdaki otelinde inzivaya çekilmiştir. Tüm sevenlerine duyurulur” ifadelerini kullanmıştı.

Alaattin Çakıcı, 17 Ağustos 1998'de Türk ve Avusturya polisiyle birlikte düzenlenen bir operasyonla modacı Canan Yaka ile sanatçı Selçuk Ural'ın kızı Aslı Ural'la birlikte Fransa'nın Nice kentinde yakalanmıştı.

Alaattin Çakıcı, 16 Temmuz 2016 tarihinde Edirne'den Bolu F Tipi Cezaevi'ne, buradan da 2017 yılında Kırıkkale’nin Keskin ilçesindeki F Tipi Cezaevi'ne nakledilmişti. Çakıcı, 13 Ağustos 2018 tarihinde ise Sincan Kapalı Cezaevi'ne nakil olmuştu.

Ceza ve infaz yasasından kimlerin yararlanacağı ortaya çıkmasının ardından Ünlü Kabadayı Alaattin Çakıcı ile ilgili çok şeyler yazılıp çizildi. Siyasi malzeme haline getirilen Çakıcı, sosyal medya hesabından tahliye edilmesinin ardından bir açıklama yaparak, Yeni infaz yasası ile esaretten kurtulup özgürlüğüne kavuşan tüm mahkum ve şahsı adına şunları söyledi:

"Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı ve Dünya Türkleri'nin yaşayan efsanevi son Türkmen Beyi Sayın Devlet Bahçeli'ye ve bu yasanın diğer mimarı, son dört yıldır devletimizin bekası için Batı Emperyalizmine asla taviz vermeyen Devlet Başkanımız Sayın Tayyip Erdoğan'a kendi adıma ve özgürlüklerine kavuşturdukları tüm mahkum arkadaşlar adına en derin saygılarımı arz ederim"

Çakıcı, ayrıca not olarak şunları söyledi

Esaretten özgürlüğüne kavuşmuş mahkum arkadaşlar; özgürlüğümüzü bizlere veren bu iki siyasi iradeye, aziz Türk Milletine birinci derecede sorumlu olduğumuzu lütfen unutmayınız. Ayrıca Dünyada ve ülkemizde büyük ölümlere neden olan korona virüs dolayısıyla lütfen herkes toplum bilinci ve sorumluluğu içinde olmalıdır. Devletimize güveniniz. Bu zaman diliminin temelinde hangi siyasi görüşten olursa olsun birlik ve beraberlik içerisinde olmak insan ve millet olmamızın temel şartıdır. Devletimize ve aziz milletimize lütfen inanınız.

Alaattin Çakıcı'nın Diğer Haberleri İçin Tıkla

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)