Alaattin Çakıcı, Türkiye Cumhuriyeti sizin babanızın çiftliği mi?

Alaattin Çakıcı, kendisiyle ilgili son zamanlarda sosyal medya da ve basında çıkan haber ve paylaşımlar ardından cevap niteliğinde bir açıklama yaptı.

Kapsam 14.05.2021, 18:42 14.05.2021, 23:34
Alaattin Çakıcı, Türkiye Cumhuriyeti sizin babanızın çiftliği mi?

Alaattin Çakıcı, 8 Şubat tarihinden beri ülke gündemi ile ilgili ne bir yorum ne de bir yazı yazdığını balerterek kendisiyle ilgili haberlere ve paylaşımlara dikkat çekerek cevap niteliğinde bir mektup paylaştı. 

Tahliye olduğundan bugüne kadar muhalefet üst akıl ve yerli işbirlikçilerinin özel bir af ile bırakıldığını, oturumlarda ve sosyal medyada gündeme getirildiğini belirten Alaattin Çakıcı, Devlet BAHÇELİ 'yi sürekli yıpratmak istediklerini dile getirdi. 

Ömer SEYFETTIN 'den bir alıntıyla örnek veren Çakıcı şunları söyledi; "adamın biri borç almış, kasapta yanında çalıştırmak için adamı işe almış. Sürekli ben olmasam kolun kesilecekti diye her seferinde aylarca adamın yüzüne vurmuş. Sonunda onuru sürekli zedelenen adam satırla kolunu keserek buyur kesik kolum demiş ve diyetini ödemiş. Bende cezamın infazını tamamlayarak diyetimi ödedim. Ben ömrümün 27 yılını hapishanede geçirdim, af çıkmasa bile 8 ay sonra tahliye olacaktım." dedi.

Ömrümde kimseye boyun eğmedim

Çakıcı varlığından rahatsız olan muhalefet ve dış güçlerin Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet BAHÇELİ 'yi, Devletimizin başı olan  devlet başkanını sürekli yıprattıklarını belirterek şunları söyledi; "Af yasasından önce devam eden mahkemelerim var. Özgürlüğü onursuz yaşayacaksam devam eden mahkemelerimi hızlandırın. Ömrümde cezaevlerinde hep şerefimle yattım. Asla ömrümde kimseye boyun eğmedim. Tabi ki haklı olduğum konularda. Devlet düşmanları devletin ve cumhur ittifakının düşmanları sizlere sesleniyorum. Sizlerin de yargıda insanları var. Mahkemelerimi hızlandırın. Tekrar hapishaneye düşmek benim içim şereftir." dedi.

Otel kumarhaneleri işlettim. Geçmişte devleti soyan hırsızları soyup onu da herkesle paylaştım

Geçmişte devleti soyanları soyduğunu bunuda herkesle paylaştığını belirten Çakıcı, "O mafya dediğiniz adamı araştırın. Ömrümde kaçaklığının hiçbir türüne elime sürmedim. Devlete ait her hangi bir hazine arazisinin bir çöpünü almadım. Bir garibe yaşadığım sürece hiçbir zararım dokunmadı. Daha evvelde beyan ettiğim gibi bir müddet demir ticareti yaptım. Otel kumarhaneleri işlettim. Geçmişte devleti soyan hırsızları soyup onu da herkesle paylaştım." dedi.

Türkiye Cumhuriyeti sizin babanızın çiftliği mi?

Kemal KILIÇDAROĞLU'nu da eleştiren Çakıcı sert sözlerle yüklenerek, "işi gücü cumhur ittifakına saldıran, dış güçlerin piyonu olan zat; sürekli beş paralık mafya ile işbirliği yaptılar cümlesini dile getirerek kitlelerin önünde onurumu rencide etti. Sonunda kendisine cevap verdim. Türkiye de ve Avrupa 'da ki basını ayağa kaldırdılar. Hdp ile iş birliği yapan, konuşurken sürekli hata yapan bu gafil muhbir kendi onurunu düşündüğü kadar bir bireyin geçmişi kriminal suçluda olsa onun onuru ile oynama hakkını seçilmiş milletvekili oluşundan anayasada herkese hakaret edebilirsin diye bir kanun yok. Deva partisi'nin lideri Ali BABACAN 'da aynı hatayı yaptı. Muhalefete sesleniyorum, yahu Türkiye Cumhuriyeti sizin babanızın çiftliği mi? Sürekli sayın Recep Tayyip ERDOĞAN 'ın hakkında yıllarca yazıp çizdiniz. Biz hapishanede bir şey göremiyorduk. 1 yıldır dışarıdayım.

ben ülkücüyüm, Toprağın altında da üstünde de...

Türkiye Cumhuriyeti bir tüneller ülkesi olmuş. Türkiye 'nin her yeri otoban ağları ile çevrilmiş, Türkiye sınıf atlamış, savunma sanayi %50 artmış, Ulu önder rahmetli ATATÜRK 'ün ölümünden sonra bir kazma sapı ileriye gidemeyen hükümetler AK Parti döneminde bu ülkeyi şampiyonlar ligine taşımış, evet milli gelirin 18.000 dolar kişi başı olması için Cumhur İttifakının ve sayın Recep Tayyip ERDOĞAN 'ın bir dönem daha iktidarda kalması bu ülkenin bekası açısından , sosyal demokrasinin , sosyal devlete gelecek zaman diliminde 2028 yılına kadar kesinlikle gerçekleşeceğine inanıyorum. Evet Ak partinin içerisinde bazı hatalı insanlar olabilir, gelecek seçim süresine kadar her halde Ak parti genel başkanı ve kurmayları beklemektedirler. Etrafı çevrilmiş olan Türkiye 'nin, bel kemiği sayın Devlet BAHÇELi 'de bazı şeyleri seyretmektedir. O da 2023 seçimlerini bekliyor. Hiçbir parti ile ilgili özel bilgi alışverişimden kaynaklanan bir bilgi değildir. Çünkü ben ülkücüyüm. Toprağın altında da üstünde de." dedi.

Devletimiz zamanı geldiğinde her türlü yasadışı pisliğe bulaşmış olanları layık olduğu yere kapatır.

Cumhuriyet tarihi terörle mücadele etmiş içişleri bakanı Soylu'yuda öğen Alaattin Çakıcı şu açıklamalarda bulundu; " Sabıkalı olduğumdan benden muhtar dahi olmaz. Ama devletin bir bireyi olarak herkes kadar ülkemizde ve dünyada ki olayları yorumlama hakkına sahibim. Hep demişim imanımın kıblesi kabedir, mensup olduğum milletimizin yönü devletin bekası ve devamlılığıdır. Son günlerde Türkiye 'nin geçmişine yönelik bazı oluşumlar deşifre edilmektedir. Bunların hepsi devlet arşivinde mevcuttur. Bugün gündeme getirmek fetö'ye, hdp'ye , chp ye Davutoğlu ve Babacan 'a ve bazı iyi partililerin eline geçmişten kaynaklanan bazı oluşumlarla ilgili silah vermektedir. Devletimiz zamanı geldiğinde her türlü yasadışı pisliğe bulaşmış olanları layık olduğu yere kapatır. Devlet kurumları içerisinde bu tip insanlarla iş birliği yapanlardan dolayı bağırsaklarını temizleyecektir.

"Türküm, Türkmenim devlet benim için her şeydir"

Aziz Türk milleti bundan emin olsun. Cumhuriyet tarihi terörle mücadele etmiş en igenç içişleri bakanı sayın Soylu ile ilgili bir şeyler söylenmektedir. Sayın SOYLU 'yu Türkiye tanıyor. Terörle ile ilgili bedenini 5000 derecede ki ateşin içine atmıştır. İnsan bir şeylerin ortaya dökülmesini istiyorsa sapla sapanı bir birinden ayırmasını bilmelidir. Yurt içi ve yurtdışında "Türküm, Türkmenim devlet benim için her şeydir" diyenlere şunu hatırlatmak isterim, birileri yanlışın içindeyse Türkiye 'nin bekası söz konusu olduğu bu dönemde görevini ifa edenlere söz söylememesi gerekir." dedi.

Dışarıda onursuzca yaşayacaksam, adam gibi hapishaneye dönmeyi tercih ederim

Kişilerin bir birileri ile özel ilişkileri bile olsa mahremde kalması gerektiğini belirten Çakıcı, "Devlet düşmanlarına şunu hatırlatmak isterim, temcit pilavı gibi sürekli sayın BAHÇELI 'yi , sayın devlet başkasını mafyayı özel afla çıkardı diye ibare kullanmayın. Af çıkmasa bile 8 ay sonra tahliye olacaktım. Ama size yolu gösteriyorum. Aftan evvel devam eden mahkemelerim var; hızlandırın. Dışarıda onursuzca yaşayacaksam, adam gibi hapishaneye dönmeyi tercih ederim. Aziz Türk milletine, sayın devlet başkanımıza , benden dolayı sürekli suçlanan Milliyetçi Hareket Partisi genel başkanı değerli ağabeyim Devlet Bahçeliye saygılarımla arz ederim.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)