Algı operasyonları ve Ülkücü Hareket...

Doğruyu yanlışı bilmeden tabiri caizse ‘balıklama atlayarak’ insanları karalamak ve hakkında ileri-geri konuşmak sonraki zamanlarda bizi utandırabilir.

Kapsam 26.08.2015, 01:31 25.07.2016, 19:53
Algı operasyonları ve Ülkücü Hareket...

Ülkücü Hareket gibi bir davanın mensubuysanız her daim iyi düşünmek zorundasınız. İki dudak arasından dökülen kelimeleri yutmak gibi bir alışkanlığınız yoksa her söylenen şeyin doğrudur kanaatini bir tarafa bırakmalıdır.

Algı Operasyonu nedir?

Algı operasyonu demek; Düşünmeden karar veren insanların seçimlerini etkilemek adına yapılan çalışmalar bütünü veya bir başka tarife göre algı operasyonu, insanların duygularına, korku ve acıma hislerine hitap eden bir şeydir.  Sosyal medyanın kullanımının hızla arttığı günümüzde çok hızlı bir şekilde insanların algısı değiştirilmektedir.

Birileri bizim aklımıza bir şeyler yerleştirmeye çalışıyor?  Daha doğrusu aklımızda var olan şeyi alıp yerine bir başka bir şey koyuyorlar. Yani esas olan kişiyi kanalize etmek…

Algı operasyonlarıyla ilgili bir başka türden örnek verecek olursak şöyle diyebiliriz. yolsuzluk operasyonları adı altında baskınlar yaparak polisleri içeri alırsınız sonrada ne kadar adil olduğunuzu göstermek için dışarıya çıkarırsınız. YAZININ DEVAMI

Yorumlar (0)