Altun, Amerika tarafından fonlanan bazı medya kuruluşlarına tepki gösterdi

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Habertürk'ün karalama, dezenformasyon ve yalan haberden bir türlü vazgeçmediğini belirterek, Habertürk'ü kınadı.

Kapsam 22.07.2021, 22:35 22.07.2021, 23:59
Altun, Amerika tarafından fonlanan bazı medya kuruluşlarına tepki gösterdi

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Habertürk'ü kınadığını belirten sosyal medya paylaşımında, 'Yalan haber, karalama ve dezenformasyon ile mücadelelerinin sürdüğünü belirtti. 

Sosyal medya platformu twitter adresinden tepkisini dile getiren İletişim Başkanı Fahrettin Altun, 'Yalan haber, karalama ve dezenformasyon ile mücadelemiz sürüyor. "Habertürk, karalama, dezenformasyon ve yalan haberden bir türlü vazgeçmiyor. Halkımızın doğru haber alma hakkını, genel olarak medyamızın itibarını garanti altına almak için çalışacağız. HABERTÜRKÜ KINIYORUZ!' dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir ise Amerika tarafından fonlanan bazı medya kuruluşlarına tepki göstererek, Ülkemizde, muhaliflik kisvesine bürünmüş bu gibi kuruluşların milletimizin sesi olmak yerine zillet sözcülüğü yaptıklarını belirtti.

Özdemir, açıklamasını şöyle devam ettirdi, "Ülkemize yönelik dışardan yürütülen beşinci kol faaliyetlerinin sözcüsü olan bu medya kuruluşlarının bilhassa ABD merkezli kimi vakıflarca fonlandığı her yönüyle deşifre olmuş, maskeler bir kez daha düşmüştür. " diyerek, ABD merkezli Chrest Foundation isimli kuruluşun da Medyascope, Serbestiyet ve 140Journos gibi medya kuruluşlarına yüksek miktarlarda maddi kaynak sağladığının anlaşıldığını belirtti.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)