'Anayasa düzeni yıkıldı da bizim mi haberimiz yok'

Başbakan Ahmet davutoğlu MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile pazartesi günü bir araya gelerek koalisyonla ilgili görüşecekler.

Kapsam 16.08.2015, 01:21 25.07.2016, 19:52
'Anayasa düzeni yıkıldı da bizim mi haberimiz yok'

AKP-CHP koalisyon görüşmelerinden sonra gözler AKP-MHP görüşmelerine dikildi. Pazartesi yapılacak olan görüşmelerden çıkabilecek sonuçlar her ne olursa olsun sevinenler olacağı gibi sevinmeyenlerde olacaktır.

Davutoğlu ve Kılıçdaroğlu görüşmesinin ardından AKP ile MHP arasında soğk rüzgarlar esmeye başladı. MHP ile ilgili AKP’nin etkili ve yetkili isimlerinden ve Davutoğlun’dan gelen açıklamar MHP ile olabilecek görüşmenin gergin bir ortamda geçeceğine işaret ediyor.

Diğer taraftan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın gerginliği tırmandıran açıklamaları olabilecek koalisyon görüşmelerindeki olumlu gelişmeleri tehlikeye düşürüyor.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın , ‘İster kabul edin ister etmeyin; Türkiye'de yönetim sistemi değişmiştir’ açıklamasına cevap verdi.

Erdoğan'ın açıklamalarına sert tepki gösteren Bahçeli, "Bizim yerli üretim Hitler'e, Stalin'e, Kaddafi'ye tahammülümüz olmaz, bu iyi biline. Düzeni değiştirmek, yerine rüşvet ve yolsuzluk düzeneğinin değişebilirliğini anlaşılabilir tarzda izah eden muhatap değil, mehabet kazanır." ifadelerini kullandı.

MHP Lideri Devlet Bahçeli Twitter’den yaptığı açıklamayı şöyle sürdürdü:

Sistem düzen demek. Yönetim sisteminin meşruiyeti millet iradesine ve Anayasa'ya dayalıdır Anayasal düzen yıkıldı da bizim mi haberimiz yok!

Neyin hukuki çerçevesinden bahsediliyor, hangi habis emelin Anayasa'yla netleştirilmesi isteniyor? Bu cüret ve aymazlıkla nereye gidiliyor?


Evlatlarımız her gün şehit ediliyor, hainler sözde özerklik ilan ediyor. Sistem değişti diyenlerle, sistem katilleri aynı paydada buluşuyor.

AKP-MHP görüşmesinden önce ortamın bu denli gerginleştirilmesinin de bir sebebi vardır elbet.

GARABEY

Yorumlar (0)
banner442