Ankara İnterneti Ücretsiz Kullanacak

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, internete erişim hakkının temel bir hak olduğunu belirttiği paylaşımda, ilk etapta 35 meydanda daha sonra da mahalleler (köyler) ve parklarda da ücretsiz Wi-Fi hizmeti sunacaklarını açıkladı.

Kapsam 30.01.2021, 22:23 30.01.2021, 23:09
Ankara İnterneti Ücretsiz Kullanacak

Ankara'nın köyleri dahil her yere interneti ulaştıracaklarını bilerten Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Daha önce 914 mahalleye internet erişimi sağladıklarını, Başkent’teki 35 meydanda toplam 2 milyon 362 bin metrekarelik alana yüksek hızlı ücretsiz Wi-Fi hizmeti sağlayacaklarını belirtti.

Sosyal medya Twitter hesapları üzerinden videolu paylaşımlarda bulunan Mansur Yavaş, meydanlar dışında park ve mahallelere de bu hizmeti götüreceklerini söyleyerek, “Yıl sonuna kadar 10 milyon metrekarelik alana ücretsiz internet sağlayacağız” dedi.

Başkan Yavaş paylaşımında, “İnternete erişim hakkının temel bir insan hakkı olduğuna inanıyor; bu hakka sonsuz saygı duyuyoruz. 35 farklı meydanda 2 milyon 362 bin metrekarelik alana ücretsiz Wi-Fi hizmeti vereceğiz. Yıl sonuna kadar ise 10 milyon metrekarelik alana ücretsiz internet saylayacağız” diyerek, Ankara’nın meydanlarını pandemi sürecinin ardından yeniden sağlıklı günlerindeki dönüşüne hazırladıklarını belirten Başkan Yavaş, ilk etapta 35 meydanda daha sonra da mahalleler (köyler) ve parklarda da ücretsiz Wi-Fi hizmeti sunacaklarını ifade etti.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)